Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що громадяни продовжують скаржитися, що при отриманні документів, що підтверджують страховий стаж, стикаються з помилками, зокрема, іноді трапляється, що немає печатки на довідці про заробітну плату.

Фахівці з прес-служби Пенсійного фонду України у мережі Facebook надали відповідь на запитання: чи буде в такому разі враховано дохід до 1 липня 2000 року для розрахунку пенсії.

Відповідь ПФУ, скріншот: Facebook
Відповідь ПФУ, скріншот: Facebook

Відповідно до роз'яснення ПФУ, наданого відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсіонер має право обрати для розрахунку пенсії заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 року, незалежно від перерв у роботі.

Це особливо актуально, якщо страховий стаж після 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців. Важливо відзначити, що для обліку цього періоду необхідно надати довідку про заробітну плату, яка має бути підтверджена первинними документами.

Популярні новини зараз
В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Взимку українців можуть очікувати нові випробування: відключення світла ще квіточки Забудете це вписати - не мрійте про субсидію: ПФУ нагадав про важливий нюанс Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів
Показати ще

Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook
Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook

У довідці про заробітну плату мають бути зазначені назви первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якими можна провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. Це дозволяє пенсійним органам за потреби перевірити достовірність наданої інформації.

У ПФУ також звернули увагу, що згідно зі статтею 58-1 Господарського кодексу України використання суб'єктом господарювання печатки не обов'язкове. Це означає, що відсутність друку на довідці не може бути підставою для відмови в обліку зазначеного в ній заробітку під час обчислення пенсії.

Нагадаємо, в Україні готують пенсійну реформу – люди похилого віку повинні зрадіти новим виплатам.

Раніше повідомлялося, без пенсії, але 2300 грн щомісяця на картку: хто з українців залишиться з мізерними виплатами.

Також, замість пенсії дадуть соцдопомогу: виживати доведеться на копійки, яких і на хліб не вистачить.