Українські підприємці в 2024 році зіткнуться з новими фінансовими викликами через підвищені штрафи за незадекларовану працю. З 1 квітня 2024 року розмір штрафів за кожного неоформленого працівника може досягати 240 тисяч гривень.

Починаючи з 2024 року, мінімальна заробітна плата в Україні зросла: з 1 січня 2024 року вона становить 7100 гривень, а з 1 квітня 2024 року збільшиться до 8000 гривень. Відповідно, розмір штрафів за незадекларовану працю також зріс.

зарплата в конверті
зарплата в конверті

Для першого порушення, пов'язаного з незадекларованою працею, штраф складає 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати. Це означає, що з 1 квітня 2024 року роботодавець має сплатити 80 тисяч гривень за кожного неоформленого працівника. При повторному порушенні протягом двох років штраф збільшується до 30-кратного розміру мінімальної заробітної плати, що становить 240 тисяч гривень.

Незадекларована праця – це оплачувана діяльність, яка не оформлена офіційно згідно з вимогами законодавства. Працівник, що виконує таку роботу, не має офіційного трудового договору, а його діяльність не враховується при нарахуванні податків та соціальних внесків. У разі судового позову працівника щодо офіційного оформлення трудових відносин, роботодавець може бути зобов'язаний виплатити заробітну плату за весь період роботи та сплатити податки і соціальні внески.

Популярні новини зараз
Забудете це вписати - не мрійте про субсидію: ПФУ нагадав про важливий нюанс Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Це означає, що роботодавці ризикують понести подвійні фінансові втрати: спочатку за штрафи за незадекларовану працю, а потім за податки та соціальні внески з цих виплат. Таким чином, недотримання законодавства про працю може обернутися значними фінансовими втратами для бізнесу. Держслужба праці підкреслює важливість дотримання законодавства, щоб уникнути таких негативних наслідків.

Нагадаємо, Українцям із подвійним громадянством вигадали пастку - чого тепер "боятися" при в'їзді в країну

Раніше ми розповідали, що Українкам пропонують опанувати нові професії: чоловіків вже катастрофічно не вистачає

Також, Звільнення, відстрочка та оновлення даних: відповіді на найважливіші питання щодо служби