Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які стежать за економічною обстановкою в Україні, ми маємо дуже важливу інформацію. Справа в тому, що в українських обмінниках та банках, за словами експертів, очікується суттєва зміна курсу готівкового долара.

За прогнозами, у період з 24 по 30 червня 2024 року вартість американської валюти в обмінниках та банках перебуватиме в рамках 40-41,2 грн. Увечері 20 червня банки виставили курс на середньому рівні 40,5/40,93 грн/долар (купівля/продаж). Обмінники – 40,44/40,86 грн/долар.

Про це розповів начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лісовий.

Обмін валют / фото: Знай.ua
Обмін валют / фото: Знай.ua

Він наголосив, що щоденні курсові зміни очікуються на рівні: до 30-50 коп. у банках; до 50 коп. у обмінних пунктах.

Популярні новини зараз
Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Ухилянти заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи та як покарають за їх несплату Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

"На валютному ринку спостерігатиметься періодична зміна векторів: після періоду зростання курсів настане період їхнього зниження і навпаки. Однак припускаємо, що курс не вийде за межі 2% тижневого коливання. Та й взагалі валютний ринок перебуватиме в межах нових коридорів, які передбачають, що курс долара вже не опуститься нижче за 40 грн", – пояснив банкір.

Обмін валют, фото: Знай.ua
Обмін валют, фото: Знай.ua

При цьому він наголосив: загалом ситуація на валютному ринку розвиватиметься згідно з режимом "керованої гнучкості". Тобто в системі "часті, але прогнозовані та загрожливі зміни".

Обмін валют, фото Знай.ua
Обмін валют, фото Знай.ua

Курс помітно переписуватимуть

У той же час, до кінця 2024 року в Україні очікується помітне подорожчання курсу долара, проте не катастрофічне. За прогнозами, вартість американської валюти не перевищить 42 грн/долар.

Нагадаємо, курс долара та євро стрімко падають: гривня показала силу навіть під час війни.

Раніше повідомлялося, такого в Україні ще не було: долар "підскочив" до максимальної позначки.

Також, чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься в ціні через зростання тарифів та валютного курсу.