Дедалі більше українців переходять на "розумні" лічильники електричної енергії. Вони дозволяють користуватись "зонними" тарифами, а також здатні автоматично передавати показники.

Енергетики попереджають, що хоч смарт-лічильники вважаються більш надійними та вигідними, але й у їхній роботі можуть відбуватися збої.

Двозонний лічильник. Фото скріншот з Youtube
Двозонний лічильник. Фото скріншот з Youtube

Нові смарт-лічильники зручніші у використанні. Якщо прилад працює у складі автоматизованої системи обліку електроенергії, він автоматично щомісяця знімає і передає показники постачальнику. Це дозволяє формувати правильні квитанції тим споживачам, які систематично забувають про процедуру.

Ще такі прилади обліку дозволяють перейти на "зонні" тарифи й вночі платити за світло на 50% менше.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще

Збої в роботі смарт-лічильників

Якщо споживач помітив, що "розумний" лічильник накручує більше кВт/год, ніж споживається, то рекомендується вимкнути в будинку всі електроприлади й подивитися, як поводитиметься пристрій.

Двохзонний лічильник. Фото: скрін youtube
Двохзонний лічильник. Фото: скрін youtube

Якщо кількість кВт/год продовжує збільшуватися, це може говорити про проблему, яку можна вирішити лише за допомогою сертифікованого фахівця.

"Якщо цього не сталося - слід викликати сертифікованого електрика для перевірки справності внутрішньобудинкової мережі", - порадили фахівці.

Водночас енергетики заявляють, що навіть у разі поломки смарт-лічильника споживач зможе уникнути переплати. В енергонезалежній пам'яті пристрою зазвичай міститься інформація, яка дозволяє встановити точні показники та дату поломки.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми.

Також наш портал інформував, якщо не потрібні проблеми з платіжками та штрафи: що потрібно знати власникам електролічильників.

Крім того, ми писали, з інших беруть кілька тисяч: кому з українців задарма встановлять двозонні електролічильники.