В Україні змінилися ціни на цибулю, капусту та буряк. В скільки обійдуться овочі, показують дані проєкту EastFruit та порталу "Мінфін".

Виробники почали активно знижувати ціни на торішню цибулю. Це пов'язано з тим, що багато фермерів почали масове збирання цибулі нового врожаю і пропозиція продукції на ринку різко збільшилася.

Ціни на цибулю. Фото: скрін youtube
Ціни на цибулю. Фото: скрін youtube

Так, цибуля врожаю 2023 року продається переважно по 14-20 гривень за кілограм, що на 25% дешевше, ніж тижнем раніше. Водночас цибуля нового врожаю з місцевих господарств пропонується по 16-22 гривні за кіло.

Таким чином, українські виробники відвантажують торішню цибулю за ціною, яка в середньому на 52% нижча, ніж у першій половині червня 2023 року. При цьому очікується, що вартість знижуватиметься й надалі.

Популярні новини зараз
Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа
Показати ще

Овочі, супермаркет. Фото: Знай.ua
Овочі, супермаркет. Фото: Знай.ua

Ціни на капусту та буряк

У супермаркетах значно знизилися ціни на молоду капусту. У середньому за кілограм доведеться заплатити 11,88 гривні, що більш ніж удвічі дешевше, ніж минулого місяця. В той самий час білокачанна капуста продається по 23,50 гривні за кіло.

Ціни на капусту. Фото: скрін Мінфін
Ціни на капусту. Фото: скрін Мінфін

Буряк рекордно подорожчав у першій половині червня. Середня вартість збільшилася більш як на 10 гривень – до 45,80 гривні за кілограм. Молодий буряк в середньому пропонують по 49,45 гривні за кіло. Цінник значно знизився, якщо порівнювати з минулим місяцем.

Ціни на буряки. Фото: скрін Мінфін
Ціни на буряки. Фото: скрін Мінфін

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ціни перестали "гірчити": в Україні супермаркети змінили вартість солі, цукру та борошна.

Також наш портал інформував, беріть із собою більше грошей: супермаркети встановили нові ціни на гречку, вершкове масло та яйця.

Крім того, ми писали, половинка – не менше 15 грн: супермаркети різко підняли ціни на чорний та білий хліб.