Народне свято День Варнави відзначається 11 червня (дата за старим стилем – 24 червня). Присвячується пам'яті апостола від 70-ти Варнави (Йосифа), єпископа Медіоланського.

Батьківщина святого Варнави – острів Кіпр. Туди його предки переїхали з Палестини під час воєн. При народженні хлопчика назвали Йосипом. Батько з матір'ю виховували в ньому любов до Господа з ранніх літ. Коли він став повнолітнім, батьки віддали його в учні до відомого рабина Гамаліїла в Єрусалимі. Разом з Йосипом там навчав слово Боже Савл – майбутній апостол Павло.

Традиції та обряди на Варнаву

Починаються русальні дні, коли водяні парфуми стають видимими. Вони веселяться та влаштовують весілля. Добре, якщо русалка обирає в чоловіки дідька. Якщо ж вона звертає увагу на живу людину, то заманює її в глухе місце, де лоскоче до смерті.

У День Варнави забороняється рвати траву та косити сіно. Таким чином можна в будинок принести нечисть, яка в ній катається і ділить між собою жереб і дільниці: хтось вирушить малою дитиною в колодязі плакати і людей лякати, хтось – отрутою наповнювати траву в полях, хтось – хомути та віжки у сінях сплутувати. Причому вона робить це не в звичайний нічний час, а опівдні.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Що не можна робити 11 червня

Цього дня суворо заборонено зривати дикі трави та польові квіти, але можна збирати врожай на городі.

У Варфоломіїв день прийнято ворожити, але віруючим варто пам'ятати, що церква засуджує будь-які ворожіння. Також жінкам не можна гадати під час менструації.

День вдалий для починань, нових справ, ремонту, переїзду, працевлаштування.

Також у цей день не варто змінювати зовнішність та робити стрижку, робити татуювання та пірсинг.

Нагадаємо про нові дати свят: коли у 2024 році відзначають Трійцю, Вознесіння та Різдво Івана Предтечі.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.