У 2024 році українці можуть отримати грошову допомогу від уряду, щоб навчитися на нову професію. Це означає, що вони можуть отримати спеціальні ваучери на суму 30 тисяч гривень, щоб оплатити навчання.
Ця можливість доступна для більш ніж 120 різних професій у таких галузях, як ІТ, будівництво, транспорт, освіта, медицина, сільське господарство та соціальне обслуговування.

Навчання, фото: Координаційний центр з надання правової допомоги
Навчання, фото: Координаційний центр з надання правової допомоги

Людина може самостійно вибрати професію та місце навчання в межах України, а також форму навчання (денну, заочну або дистанційну). Ці ваучери можна використовувати для безкоштовного навчання у відповідних навчальних закладах або на роботодавців, відповідно до списку професій і спеціальностей, затвердженого Міністерством економіки.

У 2024 році сума ваучера становить близько 30 тисяч гривень. Якщо вартість навчання виявиться вищою, залишкову суму повинні доплатити або роботодавець, або сама людина.

Студенти. Фото: Youtube
Студенти. Фото: Youtube

Отримати такі ваучери можуть певні категорії громадян, включаючи людей старше 45 років, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та тих, хто постраждав через військові події.

Популярні новини зараз
Окупанти продовжують принижуватись перед Китаєм: тепер готові продати стратегічну територію ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять За шкалою від 1 до 12 – все катастрофічно погано: українців закликали роками терпіти відключення Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат
Показати ще

Для цього потрібно вибрати професію, подати заявку на сайті Держслужби зайнятості або особисто у будь-який центр зайнятості разом з необхідними документами. Після отримання ваучера, упродовж 90 днів потрібно укласти договір про навчання з освітнім закладом.

Нагадаємо, виші перестали "заносити": як студенту в Україні отримати довідку для ТЦК

Раніше ми писали про те, що відпочити не вдасться: в українських студентів хочуть відібрати літні канікули

Вам буде цікаво дізнатися навчальний рік для школярів хочуть змінити: МОН пропонує радикальні заходи