Уряд готує докорінні зміни в системі оподаткування фізичних осіб-підприємців (ФОПів), які розпочнуться вже з наступного року. Ці нововведення покликані стимулювати ріст надходжень до бюджету, усунути недоліки чинної системи та зробити її більш справедливою.

Про це розповідає Obozrevatel.

Що змінить нова реформа

Скасування реєстрації ФОПів: статус ФОПу буде надаватися автоматично після відкриття банківського рахунку для ведення підприємницької діяльності. Закриття рахунку автоматично призведе до припинення ФОПівської діяльності.

Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела
Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела

Поступове зростання ставки єдиного податку для юросіб третьої групи: протягом трьох років вона буде збільшена з 5% до 18%. Після закінчення цього періоду юрособи втратять можливість користуватися єдиним податком.

Популярні новини зараз
Настав час "розхльобувати": водоканали попередили про нове підвищення тарифів Комуналка забере всю зарплату: українців попередили про перегляд одразу двох тарифів Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати
Показати ще

Об'єднання другої та третьої груп ФОПів: єдина група буде сплачувати податки за ставкою від 3% до 17%, залежно від сфери діяльності (торгівля буде оподатковуватися менше, послуги - більше). Зростання ставок також відбуватиметься поступово протягом трьох років.

Обмеження доступу до першої групи: перелік видів діяльності, які можуть перебувати на першій групі, буде скорочено. Для об'єднаної другої групи стане обов'язковим використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Перегляд ставок єдиного податку для виробників сільгосппродукції (юросіб): протягом трьох років вони також будуть збільшені до 18%.

Чого очікують від нововведень

Збільшать надходження до бюджету: за рахунок зростання ставок податків та більш жорсткого контролю за діяльністю ФОПів.

Стимулюватимуть розвиток малого та середнього бізнесу: завдяки спрощенню процедури реєстрації та ведення обліку.

Зроблять систему оподаткування більш справедливою: шляхом усунення можливості для великих підприємств користуватися пільгами, призначеними для малого бізнесу.

Важливо зазначити, що:

  • Реформа буде впроваджуватися поступово протягом трьох років, щоб дати ФОПам час на адаптацію.

  • Підвищення податків не є популярним заходом, але воно є необхідним для забезпечення обороноздатності країни в умовах війни.

  • Податкова служба планує посилити контроль за доходами ФОПів, щоб унеможливити приховування ними доходів.

Загалом, очікувані зміни матимуть значний вплив на діяльність ФОПів. Їх слід уважно вивчити та підготуватися до впровадження нових правил.

Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела
Фізична особа-підприємець рахує податки. Фото: вільні джерела

Нагадаємо, що через махінації з картками ФОПам потрібно буде підтверджувати рівень своїх доходів.

Як повідомляли раніше, для ФОП вступили у дію нові правила.

Як писав "Знай" раніше, про які правила мають знати ФОП для гарантування бронювання.