Уряд України запропонував зміни до правил надання субсидій на житлово-комунальні послуги. Ці зміни можуть призвести до того, що деякі категорії українців втратять право на отримання допомоги.

Про це пише "На пенсії".

Хоча державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг є важливою підтримкою для багатьох людей, не всі, хто розраховує на субсидію, її отримують. Це пов'язано з тим, що для отримання допомоги необхідно відповідати певним критеріям.

Львів'янин Василь Мелех звернувся до видання з питанням щодо субсидії. Він хоче знати, чи зможе він і надалі отримувати державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, якщо продав будинок, який йому дістався у спадок, і купив натомість трактор.

Василю Мелеху було надано наступне роз'яснення:

Популярні новини зараз
ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

Відповідно до пункту 14 Постанови № 848, житлова субсидія не надається (в тому числі на наступний період), якщо будь-хто з членів домогосподарства володіє транспортним засобом, з року випуску якого минуло менше п'яти років (крім мопеда та причепа).

Це означає, що наявність трактора, який ви придбали, може вплинути на ваше право на отримання допомоги.

Щоб визначити, чи маєте ви право на субсидію, буде враховано технічний паспорт трактора.

Субсидії, фото: dom-i-zakon
Субсидії, фото: dom-i-zakon

Хто ще може втратити субсидію

Згідно з проєктом змін, субсидія не буде надаватися:

  • сім'ям, які мають у власності два або більше житлових приміщень;

  • сім'ям, у яких є члени, що мають заборгованість зі сплати аліментів, виконавчих документів або судових рішень;

  • сім'ям, у яких є члени, що протягом року перед зверненням за субсидією здійснили купівлю валюти, готівкових коштів у сумі, що перевищує 50 тисяч гривень;

  • сім'ям, у яких є члени, що протягом року перед зверненням за субсидією здійснили купівлю товарів розкішного призначення, наприклад, ювелірних виробів, автомобілів, мотоциклів, яхт, катерів тощо.

Багато українців цікавляться, чи вплине купівля або продаж майна на їх право на отримання субсидії. Щоб отримати чітку відповідь на це питання, рекомендується звернутися до Пенсійного фонду України з документами, що підтверджують угоду купівлі/продажу. Фахівці фонду зможуть детально розглянути вашу ситуацію та надати вам вичерпну консультацію.

Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube
Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що в травні змінилися субсидії для українців.

Як повідомляли раніше, українцям загрожує втрата субсидій.

Як писав "Знай" раніше, малозабезпеченим та пенсіонерам покриють частину витрат на комуналку.