Українці, які підлягають обов’язковій евакуації з Харківщини та Сумщини через загрозу обстрілів та наступальних дій, отримають нову фінансову допомогу. Це стосується тих, хто належить до вразливих категорій населення.

Для підтримки цих людей Міністерство соціальної політики України спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) запустили новий проєкт фінансової допомоги.

Кожен член родини, яка підлягає евакуації, отримає одноразову виплату в розмірі 10 800 грн. Наприклад, якщо в сім'ї п’ятеро осіб, то загальна сума допомоги становитиме 54 000 грн. Гроші будуть надходити на банківський рахунок одного з отримувачів або у відділення Укрпошти.

Гроші
Гроші

Хто має право на виплати?

Право на отримання допомоги мають українці, які підлягають евакуації з 1 травня 2024 року з Харківської та Сумської областей. До категорій, які можуть отримати фінансову підтримку, входять:

Популярні новини зараз
ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список "Київводоканал" дав споживачам кілька тижнів: якщо встановлено лічильник, зробіть це Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат
Показати ще
  • Родини з особою чи дитиною з інвалідністю.
  • Багатодітні сім'ї.
  • Родини, в яких дітей виховує одинока мати або батько.
  • Малозабезпечені сім'ї з неповнолітніми дітьми.

При самостійній евакуації необхідно звернутися до територіального відділення соціального захисту в громаді, в яку переїхали, і подати заяву на отримання виплат.

Інші види фінансової допомоги

Крім цього, існують інші програми підтримки вразливих верств населення. Естонська рада у справах біженців реалізує проєкт багатоцільової грошової допомоги для мешканців Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської та Миколаївської областей.

Виплати належать тим, хто має низький рівень доходу та належить до вразливих категорій, таких як:

  • Домогосподарства з неповнолітніми дітьми.
  • Люди похилого віку.
  • Особи з інвалідністю або тяжкими захворюваннями.
  • Сім'ї з пошкодженим житлом.
  • Родичі людей, які отримали поранення або загинули через бойові дії.

Сума допомоги складає 3 600 грн на місяць на кожного члена домогосподарства протягом трьох місяців. Для отримання виплат необхідно надати документи, що підтверджують приналежність до вразливих категорій.

Раніше ми розповідали: Гроші "зависають" у системі: клієнтів Monobank попередили про збої

Нагадаємо, Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку

Також, Пенсія закордоном: українцям пояснили важливий нюанс