Виїхавши закордон через повномасштабне вторгнення Росії, українці зрозуміли, що європейці дуже економно ставляться до використання комунальних послуг.

Через війну в Україні ціни на продукти та послуги космічно зросли, тож українці змушені економити на всьому. Поділимося з вами порадами, як зберегти ваш гаманець повним, та отримувати менші суми у платіжках.

Платіжки, тарифи - фото 24 канал
Платіжки, тарифи - фото 24 канал

Якщо єдиним вдалим способом заощадити витрати на світ, ви вважаєте, що потрібно просто вимикати світло, коли виходиш з кімнати, то вам будуть дуже корисні наступні поради:

 1. Використовуйте енергозберігаючі лампочки. Придбайте лампи настільного світла і лампи для підлоги - це допоможе рідше включати центральне освітлення.
 2. Встановіть датчики руху – ці механізми автоматично вимикатимуть світло коли приміщення порожнє.
 3. Використовуйте світлі кольори – світлі стіни та підлога краще відображають світло.
 4. Використовуйте розетки з вимикачами – ці механізми дозволять вимикати приєднані до них прилади без необхідності відключення їх від електромережі.
 5. Використовуйте LED стрічки для підсвічування кухонних шаф, вітрин, підлог та інших місць.
 6. Регулятори напруги дозволять знизити напругу електромережі, що може знизити споживання електроенергії.

Якщо ж ви любите довго приймати душ, це ще не означає, що ви обов'язково отримуватимете великі платіжки за воду.

Популярні новини зараз
Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

Платіжки, скріншот: YouTube
Платіжки, скріншот: YouTube

Заощадити витрати можна такими неочевидними порадами:

 1. Змініть поведінку під час використання води та почніть уважно стежити за своїми звичками. Наприклад, замість того, щоб довгий час тримати воду під час чищення зубів, почніть закривати кран у той час, поки не використовуєте його.
 2. Використовуйте економічні водопостачальні пристрої: душові головки, змішувачі для раковин, унітази зі зменшеною потужністю та інше.
 3. Встановіть кран із фільтром, який дозволяє використовувати воду без зайвих витрат.
 4. Використовуйте дощоприймачі та системи збирання дощової води. Такою водою можна буде поливати рослини чи мити автомобіль.
 5. Переконайтеся, що всі крани та водопроводи у вашому будинку не течуть: витік води може значно збільшити витрати води.
 6. Пральні та посудомийні машини використовують багато води, тому зменшення часу їх використання може бути дуже корисним. Наприклад, посудомийну машину слід запускати тільки тоді, коли вона заповнена повністю, а пральну машину слід використовувати в ощадливому режимі.

вода з крану, фото Pxhere
вода з крану, фото Pxhere

Нагадаємо, що комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%.

Раніше ми повідомляли, що за проїзд та комуналку заплатить держава: якими привілеями можуть скористатися пенсіонери у 2024 році.