Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсії, а також для тих, хто лише планує виходити на "заслужений відпочинок", є цікава інформація. Як виявилося, в Україні із заробітною платою у 15 тисяч гриві, та з 35 роками стажу можна розраховувати на пенсію, розмір якої становить лише 4 228,2 грн.

Розмір виплати залежить від кількох характеристик. Про це стало відомо завдяки інформації Пенсійного фонду України.

Оформлення пенсії, скріншот: Facebook
Оформлення пенсії, скріншот: Facebook

Повідомляється, що в Україні середня зарплата, за якою сплатили єдиний соціальний внесок, становить 16836 грн. Співвідношення 15 тис. грн до зазначеної зарплати складає 0,89.

Таким чином, враховуючи середню зарплату за три роки (13 559,41 грн), 35 років стажу та співвідношення 15 тис. грн до середньої зарплати, розмір майбутньої виплати становитиме 4 228,2 грн.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років "Ми повинні побачити його за ґратами": українці лютують через напад Тищенка з охоронцями на ветерана ЗСУ Маршрутники вирішили підняти ціни на проїзд: доведеться платити у половину більше Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток
Показати ще

Серед пенсіонерів близько 2,7 млн. тих, хто продовжує працювати. Вони в середньому отримують виплату 6 тис. грн. Усього пенсію отримують 10,1 млн осіб. З них найбільшу кількість (2,6 млн.) отримують пенсію до 3 тис. грн. Ще 1,7 млн ​​осіб одержують від 3 тис. до 4 тис. грн. Від 4 тис. до 5 тис. грн отримують 1,8 млн. українців.

Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook
Оформлення пенсії, фото: ПФУ//Facebook

Отже, більшість українців на заслуженому відпочинку отримують виплати до 5 тис. грн. Високі пенсії (від 10 тис. грн.) отримують 1,2 млн. пенсіонерів.

Зауважимо, що ефективна пенсійна система може надати можливість працюючому отримувати на заслуженому відпочинку близько 60% звичного доходу. Міжнародна організація праці рекомендує: мінімальний гарантований дохід на пенсії має становити 40% звичного заробітку.

Україна, на жаль, цю норму виконує лише за окремими пільговими категоріями (наприклад, судді можуть отримувати 80% зарплати на пенсії) або стосовно найбідніших. Українець із середньою зарплатою та стажем у 35 років на заслуженому відпочинку отримує пенсію, розмір якої менший за 30% звичного доходу.

Нагадаємо, пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати.

Раніше повідомлялося, що новий податок на житло спустошить кишені українців: скільки доведеться заплатити.

Також, додадуть від 23 до 47 гривень: кому заплановано жалюгідну надбавку до пенсії.