В Україні існують чітко визначені законодавчі норми, які регулюють проведення готівкових розрахунків між підприємцями та споживачами.

Однією з ключових норм є обмеження максимальної суми готівкових розрахунків, яка може бути здійснена за одну операцію. Ця міра спрямована на боротьбу з тіньовою економікою та на підвищення рівня прозорості фінансових операцій.

Жінки-ФОП
Жінки-ФОП

Згідно зі статтею 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо підприємець або керівник компанії проводить готівкові операції на суму, що перевищує ліміт, встановлений законом, то вони можуть бути оштрафовані.

Якщо підприємець або компанія вперше порушують правила готівкових розрахунків, то їм можуть нарахувати штраф від 1700 до 3400 гривень. Цей штраф допомагає навчити підприємців і компанії дотримуватися законів.

Популярні новини зараз
Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів Українців приготували до нових платіжок за газ – як раніше вже не буде: що відбувається Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

Податки в Україні
Податки в Україні

Якщо підприємець або компанія знову порушують правила готівкових розрахунків протягом року після першого порушення, штраф збільшується і може бути від 8500 до 17000 гривень. Це робиться для того, щоб суворіше покарати за повторне порушення і змусити дотримуватись законів.

Закон вимагає, щоб підприємці та компанії давали можливість оплати через електронні платіжні системи. Якщо вони не виконують цю вимогу, можуть отримати штраф.

Штрафи, поліція, скріншот: YouTube
Штрафи, поліція, скріншот: YouTube

Ці правила допомагають підтримувати порядок у фінансах, боротися з порушеннями в економіці та створюють рівні умови для всіх бізнесів, що сприяє економічному зростанню країни.

Нагадаємо, складено сотні протоколів: Держекоінспекція назвала найбільших порушників природоохоронного законодавства

Вам буде цікаво дізнатися нардеп обурився роботою ТЦК: "З ким ви так працюєте?"