Зробити це можна онлайн. У системі Пенсійного фонду України зберігаються дані та починаючи з 2000 року генерується електронна трудова книжка.

Відновити втрачену інформацію можна через портал електронних послуг ПФУ або за допомогою мобільного додатку для Android та IOS.

Трудова книжка, facebook.com/gazetaPK
Трудова книжка, facebook.com/gazetaPK

ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  • Авторизуватися у вибраному е-сервісі за допомогою електронного підпису або BankID.
  • Перейти до меню "Комунікації з ПФУ" та вибрати "Запит на отримання електронних документів".
  • З типів звернення вибрати "Вилучення з ЕТК", заповнити інші додаткові поля, підписати та направити ваше звернення.

Ознайомитися з інформацією про періоди роботи та завантажити її на пристрій можна буде за кілька хвилин у розділі "Мої звернення".

Популярні новини зараз
Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Якщо ставите сумку на підлогу, потім не дивуйтеся: прикмети, які врятують вас від нещасть Залишилось 10 днів: як та чому пенсіонери можуть втратити свої виплати Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список
Показати ще

Як поновити Трудову. Фото: Telegram
Як поновити Трудову. Фото: Telegram

Для підтвердження стажу до 2000 року слід звернутися до місця останньої роботи. Якщо працівник до влаштування на підприємство вже працював, то при заповненні дубліката трудової книжки до розділу "Відомості про роботу" до графи 3 спочатку вносять запис про загальний стаж роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджують документами.

Загальний стаж роботи записують сумарно, тобто вказують загальну кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, у які періоди часу та на яких посадах працював у минулому власник трудової книги.

Трудові книжки, кадр з відео
Трудові книжки, кадр з відео

Якщо до моменту звернення особи підприємство вже ліквідовано, то довідки, що підтверджують загальний стаж, можуть бути видані правонаступниками таких підприємств.

Отримавши такі довідки, необхідно подати заяву про видачу дубліката трудової книжки за останнім місцем роботи та підтвердити свій попередній стаж роботи, а також посади цими ж довідками.

У ситуації, коли немає, куди звертатися, у зв'язку з ліквідацією підприємства, особа може звернутися за довідкою до Трудового архіву, в якому зберігають всю документацію ліквідованого підприємства.

Трудова книжка, скріншот: Facebook
Трудова книжка, скріншот: Facebook

Нагадаємо, що вийти на пенсію стане складніше: на українців чекає непроста старість.

Раніше ми повідомляли, що вистачить на воду та хліб: когось із пенсіонерів поставлять на межу виживання.