Експерти центру "Віза" докладно пояснили процес відновлення втрачених чи пошкоджених документів на майно, необхідні для участі у державній програмі "Відновлення".

Ця програма дозволяє фіксувати та компенсувати пошкодження власності, що виникли внаслідок воєнних дій. Насамперед, якщо документи втрачені чи знищені, потрібно офіційно зафіксувати цей факт, написавши заяву до поліції.

Документи, скріншот: YouTube
Документи, скріншот: YouTube

Після цього можна розмістити оголошення про втрату місцевих ЗМІ, хоча це не є обов'язковим кроком. Наступний етап – звернення до Центру надання адміністративних послуг, де можна замовити дублікат свідоцтва про право власності.

Якщо документи було видано після січня 2013 року, вся інформація про них міститься у Державному реєстрі, що значно спрощує процес відновлення. Якщо ж документи старші, може знадобитися доступ до архівних даних Реєстру прав власності.

Популярні новини зараз
Українцям дозволять відкупитися від мобілізації – новий закон вже на підході «Замкнуте коло»: шаманка розповіла, що буде з мобілізацією і чи захистить бронь 21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня
Показати ще

Документи. Фото Freepik
Документи. Фото Freepik

Крім того, для відновлення документів через суд вам потрібно буде звернутися за допомогою до адвоката, який підготує необхідні заяви та допоможе у веденні справи.

На останньому етапі після отримання всіх нових чи відновлених документів потрібно буде зареєструвати право власності на ваше майно. Для цього знову знадобляться паспорт, ідентифікаційний номер та технічний паспорт на майно.

Скрін, відео YouTube спадок
Скрін, відео YouTube спадок

Ці заходи гарантують, що навіть у разі втрати первинних документів можна знову легально встановити та підтвердити свої права на власність, що особливо важливо у періоди соціальних та політичних невизначеностей.

Нагадаємо, українцям обіцяють допомогти з похованням: суми, умови, процес

Вам буде цікаво дізнатися з'ясовувати після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ