Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко висловився з приводу скандальної ситуації з тарифами на світ в Україні. Його ідея проста: просто так підвищувати ціни не вихід. Потрібно щось на кшталт революції у системі – запровадити ринкові ціни.

За його словами, всі поточні правила на енергоринку – це марення. Він стверджує, що через це населенню доводиться платити за світло все дорожче і дорожче, а борги лише зростають.

Тарифи на електроенергію / фото: Pixabay
Тарифи на електроенергію / фото: Pixabay

"У заборгованості на ринку люди невинні насправді, населення невинне. Але через те, що нехитро і неправильно влаштовані регуляції, на ринку електроенергії постійно зростають борги перехресно всіх і всім. Треба змінювати саму модель", – Каже Харченко.

Просто піднімати тарифи – це як лікувати біль голови відрубуванням голови. Він пропонує запровадити ринкові ціни на світ для народу, але зробити так, щоб тим, хто насправді не може собі цього дозволити, допомагали. Не просто так, а чітко і без будь-яких принизливих процедур.

Популярні новини зараз
Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30% Пенсіонерам встановлять нові правила: не кожен зможе собі дозволити Беріть із собою більше грошей: супермаркети встановили нові ціни на гречку, вершкове масло та яйця При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

"Об'єктивно я не бачу іншого шляху, і ми до цього дійдемо. Питання тільки, ми різатимемо хвоста невеликими часточками або один раз переведемо ситуацію. Так, це буде дуже боляче. Але буде один раз і більше не повториться."

Наразі, каже Харченко, ціни на електроенергію формуються неправильно. Він пропонує хоча б на півроку заморозити все, що зараз є, і за цей час створити щось нове.

На його думку, це єдиний шанс на нормальну енергетичну систему і на те, щоб у нас завжди було світло:

"Бо якщо зберігати діючу сьогодні систему, повірте, ми просто звикатимемо до відсутності світла."

Раніше ми писали про те, які тарифи точно не підвищуватимуть у 2024 році.