Багато людей похилого віку потребують додаткової уваги та допомоги через різні хвороби, які можуть обмежити їхню здатність самостійно справлятися з повсякденними справами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДля того, щоб стати опікуном своїм літнім батькам або іншим родичам, які не можуть повноцінно піклуватися про себе, необхідно звернутися до суду.
Опікунами можуть бути родичі, які живуть разом з людиною похилого віку, а також живуть окремо, включаючи батьків, дітей, братів і сестер. Також можна звернутися за встановленням опіки місцевими органами опіки та піклування.
Опіка дозволяє забезпечити людям похилого віку гідні умови життя та захист їх інтересів, включаючи медичне обслуговування та повсякденний догляд. Це дуже важливий захід щодо забезпечення благополуччя наших старших родичів.
Щоб оформити опіку над батьками, спочатку потрібно довести, що вони не можуть самостійно піклуватися про себе. Це означає, що суд має офіційно визнати їх недієздатними за медичними показниками.
Спочатку вам слід подати заяву до суду про визнання батьків недієздатними. Після рішення суду вам потрібно зібрати певний пакет документів та звернутися до органів опіки.
Документи, які потрібні:
- ваш паспорт,
- медична довідка про стан здоров'я батьків,
- ваша автобіографія,
- можливе свідоцтво про шлюб,
- Довідка про доходи,
- Довідка про відсутність судимості,
- Документи на житло.
Органи опіки перевірять умови проживання, щоб підтвердити, що ви можете забезпечити належний догляд. Якщо все гаразд, ви отримаєте права опікуна, що включає обов'язки забезпечення потреб батьків, таких як харчування, догляд, медичне обслуговування та управління їхніми фінансами.
Цей процес може бути складним і тривалим, але він важливий для забезпечення належного догляду за батьками, коли вони цього більше потребують.
Як оформити опіку над людьми з інвалідністю – і чи дає це право на відстрочку
Вам буде цікаво дізнатися росіянка залишила дитину з батьками-алкоголіками, а дід викинув її в піч: у онука побачив диявола