Шкільний дзвінок для багатьох батьків лунає як дзвінок тривоги, адже здавалося б, ваша малеча тільки-но з'явилася на світ. Та час летить неймовірно швидко, і ось уже перед вами стоїть завдання – записати дитину в перший клас. Більшість батьків хвилюються: "А що потрібно? Коли подавати документи і куди бігти?" Ми допоможемо вам розібратися у цьому важливому етапі в життя вашого малюка.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВажливо пам’ятати, що в Україні прийом документів у перший клас триває до 31 травня. Але не забувайте, що кожна школа має свої власні правила. Проте прийом документів має розпочатися не пізніше 1 травня. Так що, батьки, будьте уважні і не пропустіть цей момент.
Які документи необхідні
Тепер щодо документів. Що потрібно мати під рукою, щоб ваша дитина була включена до списку майбутніх першокласників? Надаємо вам перелік:
- Заява від батьків про бажання зареєструвати дитину в перший клас.
- Паспорт одного з батьків. Важливий документ, що підтверджує вашу особистість і ваше право бути батьком цього маленького першокласника.
- Копія та оригінал свідоцтва про народження дитини.
- Медична довідка за формою №086-1/о. Не забудьте про здоров'я вашої дитини!
- Карта профілактичних щеплень за формою №063/о.
- Копія та оригінал документа, що підтверджує місце проживання дитини.
У Білій Церкві, Полтаві та Тернополі прийом заяв у перший клас розпочався ще у лютому. Тут керівництво закладів освіти врахувало рекомендації вищого керівництва і відкриває двері для маленьких першокласників ще до весняного тепла.
А в Хмельницькій області батьки можуть починати подавати заяви з 1 травня. Тут графік набору дітей у перший клас дещо відмінний, але це дає родинам додатковий час для підготовки і вибору найкращої школи для своєї дитини.
А тепер про важливі дати: попередні списки на всій території країни повинні бути складені до 5 червня 2024 року. Жеребкування за вільні місця триватиме до 10 червня. І з 11 по 15 червня відбудеться зарахування на вільні місця за результатами жеребкування.
Чи вистачить місць
Діти, які проживають на території обслуговування школи, мають бути зараховані у заклад освіти в першу чергу. Крім того, першочерговість стосується інших категорій учнів. Наприклад, учні з сімей внутрішньо переміщених осіб, діти батьків, які працюють у школі, або навчаються їхні брат чи сестра також мають право на перевагу у зарахуванні.
Проте варто відзначити, що першочергове зарахування не є абсолютним правилом у всіх випадках. Зазвичай списки дітей, яких зарахували першочергово, стають відомими до 1 червня.
Раніше ми розповідали про Нові правила аліментів: чого очікувати батькам у 2024
Нагадаємо, Росіянка залишила дитину з батьками-алкоголіками, а дід викинув її в піч: у онуку побачив біса