Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) – це форма інвестування, яка привертає увагу багатьох інвесторів. На перший погляд може здатися, що доходи від ОВДП не повинні впливати на отримання субсидії, оскільки вони не оподатковуються на доходи. Проте ситуація не така проста.

Щоб відповісти на це питання, розберемося, що таке ОВДП і як вони працюють на фондовому ринку.

Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) – це державні цінні папери, які розміщуються на внутрішньому фондовому ринку. Їх випускає Мінфін, які оборот здійснюється виключно в електронному вигляді.

Облігації. Фото: скриншот з відео
Облігації. Фото: скриншот з відео

Популярні новини зараз
В Україні готують пенсійну реформу – старенькі мають зрадіти новим виплатам Мільйонери масово тікають із країни: через яку причину багаті люди не готові жити навіть у столиці Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити
Показати ще

Саме тому багато хто вважає їх більш вигідним варіантом, ніж звичайні депозити.

ОВДП мають кілька переваг перед депозитами:

  1. По-перше, вони пропонують вищі відсоткові ставки.
  2. По-друге, доходи від ОВДП не обкладаються податком на доходи та військовим збором.

Щоб купити ОВДП, потрібно звернутися до банку, який є первинним дилером Мінфіну. Купівля відбувається через банк, тому дані про покупця залишаються на базі Мінфіну.

Це означає, що факт придбання ОВДП стає відомим Мінфіну та іншим державним органам. Інформація про володіння ОВДП не вважається банківською таємницею та може бути доступна відповідним органам.

субсидіанти
субсидіанти

То що там із впливом на субсидію?

При зверненні за субсидією необхідно надати декларацію про доходи, в якій обов'язково вказується наявність та доходи від ОВДП.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, субсидія на житлово-комунальні послуги не призначається особі, якщо в неї чи членів її сім'ї є ОВДП на суму понад 100 тисяч гривень.

Також субсидія не призначається у разі, якщо особа придбала цінні папери на суму понад 50 тисяч гривень.

Проте інтерпретація цієї норми може бути неоднозначною, оскільки ОВДП є цінними паперами. Таким чином, якщо облігації куплені на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, це може вплинути на призначення субсидії.

Слід також враховувати, що доходи від ОВДП визнаються як дохід та враховуються при розрахунку загального доходу сім'ї. Тому у декларації про доходи необхідно вказати усі доходи від облігацій.

Важливо пам'ятати, що конкретні умови призначення субсидії залежать від багатьох факторів, і кожен випадок розглядається індивідуально.

Нагадаємо про терміни, умови, винятки: повний огляд субсидій на літній період

Раніше ми писали про те, що якщо на гривню більше - субсидію не отримаєте. Який дохід має бути для пільги