Ситуація з енергопостачанням в Україні через воєнні дії та падіння температури стала критичною. У зв'язку з цим запроваджено спеціальні графіки обмеження потужності, які мають кілька варіантів залежно від ситуації.

Перший тип графіків – це графіки обмеження потужності підприємствам. Ці плани вказують, на скільки відсотків кожне велике підприємство має зменшити своє енергоспоживання.

Українці без світла, скріншот: YouTube
Українці без світла, скріншот: YouTube

Керівники підприємств активно стежать за цим, щоб відповідати встановленим нормам та адаптувати свої виробничі процеси.

У разі аварійного дефіциту потужності активуються графіки аварійних вимкнень. НЕК "Укренерго" швидко реагує на такі ситуації та відключає певні приєднання, щоб стабілізувати енергосистему.

Популярні новини зараз
Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом Викорініть з себе "радянщину": 5 звичок, які час залишити в минулому Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Ці графіки містять списки приєднань, які можуть бути тимчасово відключені, та обсяги енергії, які потрібно зняти.

Українці без світла, скріншот: YouTube
Українці без світла, скріншот: YouTube

Нарешті, графіки погодинних відключень використовують у разі, якщо дефіцит можна передбачити. Диспетчери докладно описують, які вулиці та райони будуть відключені, вказуючи дні та години.

Ці плани дозволять мешканцям бути готовими до відключення та планувати свої справи заздалегідь.