Якщо ви стикалися з проблемою високих рахунків за електроенергію і замислювалися про те, як можна заощадити, можливо, варто звернути увагу на диференційований прилад обліку. Але що це таке і навіщо він потрібний?

Диференційований прилад обліку – це не просто лічильник, а розумний інструмент, який враховує вашу електроенергію не просто в кіловатах, а й у розрізі споживання.

Лічильник / фото: Facebook
Лічильник / фото: Facebook

Це може бути двозонний або тризонний лічильник, який поділяє добу на певні періоди: ніч, день та піковий годинник.

Чому це вигідно?

  1. З диференційованим лічильником ви можете користуватися електроенергією вночі за нижчими тарифами, що є особливо актуальним для великих споживачів, наприклад, для опалення.

    Популярні новини зараз
    Настав час "розхльобувати": водоканали попередили про нове підвищення тарифів Стосується всіх клієнтів: "Нафтогаз" попередив про важливе нововведення Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити
    Показати ще
  2. Ви самі вирішуєте, коли і скільки електроенергії споживати в піковий годинник, щоб мінімізувати витрати.

  3. Знаючи, коли ви найбільше споживаєте електроенергію, ви можете адаптувати свій режим споживання, економлячи при цьому на оплаті.

Пральна машина, скріншот: Youtube
Пральна машина, скріншот: Youtube

Як це працює?

Припустимо, ви завантажили пральну машину вночі, коли тарифи є нижчими. Диференційований лічильник автоматично врахує це та нарахує вам відповідний тариф. Аналогічно, якщо ви користуєтеся електроприладами в піковий час, лічильник також це врахує, але за вищим тарифом.

Таким чином, це не просто інвестиція в облік електроенергії, а й інструмент економії. Він допомагає вам бути більш відповідальним споживачем, заощаджуючи на тарифах та контролюючи свої витрати.

Так що якщо ви хочете стати трохи багатшими, не змінюючи своїх звичок, це одне з рішень.