Українські пенсіонери, яким удалося заробити великий страховий стаж, можуть розраховувати на бонуси до основної пенсії. Про це йдеться у матеріалах Пенсійного фонду.

Пенсіонери в Україні мають право на різні доплати та надбавки, які призначаються на певних умовах.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Наприклад, особи, які змогли нагромадити великий стаж, можуть отримувати за це надбавку – 1% від розміру пенсії. Умови: більше ніж 35 років стажу для чоловіків та понад 30 років стажу для жінок.

"За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам, пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому частини першої статті 28 Закону", - нагадали у ПФУ.

Популярні новини зараз
Безкоштовні гігабайти протягом 6 місяців: абонентів Vodafone ощасливили халявою Лафа скінчилася, дострибалися: 9 причин, чому українці не отримають субсидію у 2024 році Vodafone порадував абонентів безкоштовним інтернетом: як отримати Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом
Показати ще

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

При цьому понаднормовий стаж, що є у пенсіонера, не може бути обмежений, а значить і розмір надбавки - теж.

До речі, українські пенсіонери, які отримують пенсію за віком, можуть оформити надбавку за станом здоров'я. Її розмір – 944 гривні. Цей бонус надається на підставі особистого звернення до ПФУ, за умови, що людина старше 80 років проживає сама і за станом здоров'я потребує постійного догляду.

Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, кожному пенсіонеру підвищать індивідуально: у кого зміняться виплати.

Також наш портал інформував, пенсія в Україні: як можна змінити вид виплат швидко та без проблем.

Крім того, ми писали, нещасні 300 гривень і тих можуть не дати: кому не світить вікова надбавка після 70 років.