Міжнародний валютний фонд (МВФ) нещодавно оновив свій прогноз щодо курсу долара до гривні на 2024 рік, і у нас є для вас цікаві деталі з цієї доповіді.

Спочатку головні цифри: до кінця 2024 року долар обіцяє коштувати нам лише 41 гривню. Але це лише початок! У міру наближення до 2029 року курс долара поступово зростатиме, досягнувши 54,1 гривні за долар.

долар
долар

Ось як це виглядає за роками:

  • 2024 рік: 41 грн
  • 2025 рік: 45,8 грн
  • 2026 рік: 48,6 грн
  • 2027 рік: 50,4 грн
  • 2028 рік: 52,1 грн
  • 2029 рік: 54,1 грн

Голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний уточнив, що курс долара залежатиме від ринку та сезонних факторів. І важливий момент: у жовтні 2023 року НБУ вирішив відмовитися від фіксації курсу на користь керованої гнучкості.

Популярні новини зараз
Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку Затримка виплат: Пенсійний фонд пояснив, що буде з пенсіями та субсидіями за травень Все, що накопичували – може зникнути: клієнти ПриватБанку втрачають заощадження
Показати ще

Бізнес-спільнота також висловилася з цього приводу. На їх очікування, у IV кварталі 2023 року курс буде в районі 40,06 гривні за долар. А ще більшість вважає, що гривня не перевищить 40 гривень за долар упродовж року.

Курс долара і євро, pxhere
Курс долара і євро, pxhere

До речі, у березні НБУ знизив облікову ставку до 14,5%, що сприяло уповільненню інфляції та зміцненню ситуації на валютному ринку. Базова інфляція також показала зниження до 4,5% річних.

І ось ще один цікавий момент: різниця між офіційним та готівковим курсом гривні майже зникла. Курс гривні став помірковано вагатися, що відповідає новій політиці керованої гнучкості.

Загалом, тримаємо пальці на пульсі економіки та стежимо за змінами.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що з трана падає в боргову яму: війна затягує зашморг.

Вам буде цікаво дізнатися, українцям таке не світить: у якій країні пенсіонери заробляють найбільше