15 квітня церква відзначає пам'ять апостолів від сімдесяти Аристарха, Пуда та Трохим.

За переказами, вони були учнями та послідовниками святого Павла і разом із ним проповідували слово Боже.

Цього дня бджолярі оглядали пасіки та омшаники, перевіряли: чи здорові бджоли, чи добре пережили зиму. Якщо весна була ранньою, і до кінця квітня з'являлися перші квіти, вулики виймали та виставляли на свіже повітря.

"На день святого Пуда виймай бджіл з-під спуда" , - говорили знаючі люди. А решта погоджувалися: "У кого медок і олії - у того і свято".

Популярні новини зараз
Чи можуть призвати українців, які мають право на відстрочку - до чого треба приготуватись Українські супермаркети опустіли: яких продуктів поменшало через відключення світла Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30% У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

На Пуда зазвичай розпускали бруньки калина та горобина. З них за старих часів готували цілющі настої. Говорили також, що горобина мала здатність зцілювати від зубного болю.

Для цього треба було підійти до дерева і погризти його, примовляючи: "Горобина, горобина, вилікуй мої зуби, а не вилікуєш - я тебе всю погризу". Був і інший варіант змови: "Горобина, горобина, візьми мою зубну хворобу, відтепер і до віку не буду тебе їсти".

Однак, після цього вживати ягоди з дерева було вже не можна, інакше біль міг повернутися.

Цього дня прийнято оглядати бджолині вулики. Пасічники перевіряють, як почуваються комахи після зими, скільки померло, чи є хворі. Якщо на вулиці вже тепло і зацвітають дерева, то бджіл виносять на вулицю ближче до первоцвіту.

Якщо у цей день ще не розпустилися, то знахарі та цілителі цього дня збирають бруньки і калини. Після того, як нирка розкриється, вона вже вважається непридатною для застосування в лікуванні. Якщо цих рослинах вже розпустилися квіти, то збирають їх.

Якщо людину мучить зубний біль, то він повинен погризти гілочку на горобині і попросити дерево позбавити його страждання. Далі можна або пригрозити, що доля гілочки спіткає все дерево, або пообіцяти, що горобину більше ніколи не їстиме. Після цього змова, що промовила, ніколи не повинна їсти плоди з цього дерева.

Горобина. Фото: Youtube
Горобина. Фото: Youtube

Що не можна робити 15 квітня

Поганою прикметою сьогоднішнього дня вважається спати на брудній або нестиранній постільній білизні.

Невдалий день для обрізки дерев, заготівлі живців, прищипки - рани на рослинах довго гояться.

Не варто цього дня надто багато працювати, займатися важкою фізичною працею, перенапружуватися. Обов'язково приділіть час відпочинку, інакше можуть виникнути проблеми зі здоров'ям.

Не давайте нікому гроші в борг, інакше повернення боргу не дочекаєтесь.

Нагадаємо про Великий піст-2024 продовжується: що заборонено робити всім православним до 5 травня.

Раніше ми повідомляли про Великий піст-2024: як правильно харчуватися, приклади страв та навіщо взагалі постувати.