В Українському уряді впевнені, що у нашій державі нібито середній вік виходу на пенсію – 54 роки. Дорогий читачу, нам з тобою важливо розібратися, звідки взялася ця цифра і в якому віці можна вийти на пенсію цього року.

У цьому питанні допоміг розібратися експерт із пенсійної справи, журналіст Сергій Коробкін, на YouTube-канелі "На пенсії".

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

"Я не можу назвати середній вік з урахуванням усіх пенсіонерів та вік їхнього виходу на пенсію, поки такої цифри немає. Але можу назвати середній пенсійний вік. Тобто, якщо взяти всі категорії без урахування їх кількості, він становить приблизно 54 роки" – повідомила в інтерв'ю заступник Міністра соціальної політики Дар'я Марчак.

Оформлення документів, скріншот: YouTube
Оформлення документів, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Жителів сіл та райцентрів почнуть мобілізувати по-новому: Кабмін радикально змінив правила Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

За її словами, значна кількість категорій громадян виходять на пенсію достроково, оскільки таке право для них прописане у численних профільних законах. Сукупно сьогодні близько 2,3 млн. пенсіонерів з 10,5 млн., тобто понад 21% вийшли на пенсію достроково, тобто до 60 років.

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

Справа в тому, що тут уважається загальна кількість пенсіонерів, і в цьому є маніпуляція. Схожі цифри називалися ще минулого року, коли проводився круглий стіл, організований профільним комітетом Верховної Ради.

За підрахунку уряд спирався на дані Мінсоцполітики ще 21 року, тобто дані певною мірою застарілі. Наголошувалося, що середній вік виходу на пенсію в цілому по країні 53 роки та 8 місяців:

- пенсія за віком у середньому призначається у 59 років,
- пенсія за інвалідністю в середньому призначається у 47-48 років,
- пенсія за втратою годувальника в середньому призначається у 33 роки,
- пенсія за вислугу років у середньому призначається у 52 роки 7 місяців,
- пенсія суддів у середньому призначається у 52 роки та 7 місяців

Ось така була статистика, для якої склали всі категорії, поділили та отримали цю цифру.

Чому це помилковий підхід, розуміється на новому відео на нашому Youtube-каналі експерт з пенсійної справи, журналіст Сергій Коробкін.

Нагадаємо, пенсія та пільги: українцям нагадали про важливу довідку при виході на заслужений відпочинок.

Раніше повідомлялося, чи пенсіонери залишаться без виплат? Через одну просту "помилки" українці можуть позбавити себе допомоги.

Також, стажу більше 35 років, а пенсії – копійки: українцям пояснили, чому так.