З 1 квітня в Україні відбудеться низка змін, серед яких збільшення розміру мінімальної заробітної плати. Це можливо за допомогою зарубіжних партнерів. Гроші, які Україна отримала у березні, мають вистачити до червня.

Однак уряд заявляє , що має план, як закрити свої соціальні зобов'язання. Економіст Олег Пензін пояснює, що підвищення мінімальної зарплати до 8 тисяч гривень відбувається за рахунок закордонних партнерів.

Зарплата. Фото: dengi.ua
Зарплата. Фото: dengi.ua
Зарплата. Фото: dengi.ua

Він наголошує, що це не час для ілюзій, і всі наші прибутки йдуть на підтримку війни. У квітні Україна здобула значний фінансовий пакет, що є великим успіхом у порівнянні з попередніми місяцями.

Виручені кошти, включаючи допомогу від ЄС та МВФ, мають забезпечити економічну стабільність країни до червня. Експерт вірить, що за міжнародної підтримки Україна отримає додаткові 60 мільярдів доларів, що дозволить виконати соціальні зобов'язання.

Популярні новини зараз
Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу Пенсіонерам встановлять нові правила: не кожен зможе собі дозволити "Газмережі" закликали по-новому платити за доставку газу: що потрібно знати споживачам У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Підвищення зарплати
Підвищення зарплати

Оскільки підвищення мінімальної зарплати автоматично підвищує видатки державного бюджету на бюджетників, таких як вчителі, лікарі та чиновники.

"Поки що інфляція невелика (менше 5%), але підвищення витрат у бізнесі може позначитися на підвищенні цін", - вказує експерт, додаючи, що різке підвищення залишається малоймовірним.

Раніше повідомлялося на порталі Знай.ua бути чи не бути: коли в Україні краще перевестися з пенсії за вислугу років на виплати за віком

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, зростання мінімалки в Україні перетворить мрії на кошмари: хто постраждає найбільше