В Україні уряд гарантує військовослужбовцям та їхнім сім'ям соціальний захист та певні пільги. Проте важливо розуміти, що пільги не надаються автоматично. Важливо знати, як правильно їх оформити.

Фахівці порталу АрміяInform розповіли, хто саме з військових може розраховувати на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, куди та які документи подавати та як відбувається нарахування.

Оформлення документів у ТЦК / фото: скріншот інтерв'ю
Оформлення документів у ТЦК / фото: скріншот інтерв'ю

Так, згідно з ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу", право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг мають:

- учасники бойових дій;
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
- члени сімей загиблих захисників та захисниць.

Популярні новини зараз
Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

Вони можуть отримати:

- 75% знижки на квартплату та комунальні послуги УБД;
- 100% знижки на квартплату та комунальні послуги для осіб з інвалідністю внаслідок війни;
- 50% знижки на квартплату та комунальні послуги для сімей загиблих захисників та захисниць.

Щоб оформити таку допомогу, потрібно звернутись до Пенсійного фонду України та підготувати пакет документів.

Серед документів мають бути сканкопії:

- паспорти громадянина України;

- Документи, що підтверджують право на пільгу (наприклад, посвідчення УБД);

- Обліковий номер реєстраційної картки платника податків.

Також пільгу можуть оформити члени сім'ї за дорученням. Зокрема, чоловік чи дружина. Довіреність необов'язково має бути нотаріально засвідчена. Посвідчити її може командир військової частини.

Коли підготували необхідні документи, слід подати дві заяви до Пенсійного фонду:

1. Про внесення відомостей до Єдиного Державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (Затверджену форму заяви можна взяти тут). Без цього нарахування пільги неможливе;

2. Про надання пільг щодо оплати житлово-комунальних послуг (придбання твердого палива, зрідженого газу). (Форму заяви можна знайти тут).

Подати заяви можна дистанційно на веб-порталі електронних послуг ПФУ. Це не складно. Потрібен доступ до інтернету та трохи вільного часу.

На порталі необхідно авторизуватися за допомогою електронного підпису, у розділі "Всі послуги" вибрати опцію "Заява на житлову субсидію або пільгу". І далі заповнити запропоновані форми. Подати документи можна особисто до ПФУ або надіслати їх поштою.

Важливо: пільгу на житлово-комунальні послуги можна отримати, навіть якщо ви живете у орендованій квартирі. Але оренда квартири чи будинку має бути офіційною.

Сьогодні пільга на оплату житлово-комунальних послуг надається у грошовій формі. За замовчуванням ПФУ може відкрити рахунок в Ощадбанку та повідомити про це пільговика. А пільговик має підписати договір банківського рахунку.

Нагадаємо, тепер вас точно не виселять: важливе правило набуло чинності.

Раніше повідомлялося, виживання за межею бідності: які пенсії дадуть українцям із недостатнім стажем.

Також, ціна на газ у квітні: чи варто чекати біди.