У 2024 році держава надає особливу підтримку 64 спеціальностям у 13 галузях знань. Зарахування на ці спеціальності має свої особливості.

Наприклад, для вступу на спеціальності, що передбачають отримання ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування), застосовується галузевий коефіцієнт до конкурсного бала 1,02 для заявок із пріоритетністю 1 та 2.

Університет «Україна»
Університет «Україна»

Також для вступників на ці спеціальності може додаватися бал за успішне закінчення підготовчих курсів університету в рік вступу.

Для спеціальностей з особливою підтримкою також встановлюється кваліфікаційний мінімум державного замовлення - мінімальна кількість вступників, яка може бути рекомендована на відкриту конкурсну пропозицію під час розподілу бюджетних місць для набору.

Популярні новини зараз
Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні
Показати ще

Цей мінімум визначається закладами вищої освіти. Якщо його не встановлено, він вважається рівним одному місцю.

Студенти, кадр з відео
Студенти, кадр з відео

Також університети можуть перерозподіляти обсяги державного замовлення з будь-яких спеціальностей на користь тих, що мають особливу підтримку.

Для цих спеціальностей також діють особливі умови переведення на вакантні місця державного замовлення.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, стипендій більше не буде: студентів огорошили раптовими змінами

Також, Знай.ua писав про гроші за навчання можна повернути: прийом, до якого податкова не матиме претензій