Пожертву для своїх батьків, бабусь чи дідусів чи просто для всіх українських пенсіонерів можна тепер через сервіс Пенсійного фонду.

Нещодавно до Пенсійного фонду можна перерахувати благодійну пожертву, щоб збільшити розмір пенсії конкретної людини, або зробити знеособлений внесок. У Нацбанку розповіли, як це працює.

Гроші. Фото: Youtube
Гроші. Фото: Youtube

Тепер можна перерахувати відповідну суму коштів до Пенсійного фонду України онлайн. Це стало можливим для українців після затвердження закону, за яким будь-яка людина зможе вносити благодійні внески на виплату пенсій.

У разі здійснення персоналізованого пожертвування 70% внеску спрямовується на виплату певній людині, а 30% – до солідарної пенсійної системи. Ці кошти (30%) розподілятимуться між пенсіонерами з найнижчими пенсіями.

Популярні новини зараз
Настав час "розхльобувати": водоканали попередили про нове підвищення тарифів Час збирати валізи і повертатись: серед поляків зростає невдоволення через підтримку українських біженців В Україні готують пенсійну реформу – старенькі мають зрадіти новим виплатам Комунальники вирішили встановити тарифний рекорд: з липня доведеться платити набагато більше
Показати ще

Якщо здійснюється неперсоналізована пожертвування, то вся сума (100%) спрямовуватиметься до солідарної системи на пенсійні виплати.

Як зробити пожертвування

На порталі ПФУ вибрати розділ "Благодійні пожертвування" у правому кутку https://portal.pfu.gov.ua/

Соцвиплати. Фото: скрін youtube
Соцвиплати. Фото: скрін youtube

Необхідно заповнити відповідні поля:

  • якщо людина бажає внести благодійний внесок на користь конкретного пенсіонера, потрібно вказати суму коштів, вказати прізвище, ім'я та по батькові отримувача, а також його ідентифікаційний код;
  • якщо є бажання зробити внесок на користь усіх пенсіонерів, варто зазначити лише суму пожертвування.

Далі необхідно натиснути "Оплатити" та вибрати "Оплатити онлайн". Після цього необхідно ввести дані власної платіжної картки та підтвердити платіж.

Персоналізовані благодійні кошти вноситимуться до документів для пенсійної виплати максимум через один місяць після їх надходження.

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

Нагадаємо про крупи, макарони та навіть шампунь: українцям видають солідні набори допомоги, як оформити заявку.

Раніше ми повідомляли, що пенсіонери та інші вразливі категорії населення отримають грошові виплати: кожному по 3600 грн.

Крім того, пенсіонерам від 60 років та сім'ям готують нову допомогу: виплатять по 10 800 грн. одним платежем.