Через постійні фінансові обмеження та злітальні ціни літні люди України змушені буквально вважати кожну гривню. Середня пенсія офіційно може досягати понад 5 000 гривень, але насправді багато пенсіонерів, особливо ті, хто не військові, ледве одержують 3 000 гривень на місяць.

Отже, на чому економлять одеські пенсіонери? Про це розповів портал "На Пенсії", поспілкувавшись із жителями Одеси.

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

Надія розповідає, що вони економлять на воді, воліють відвідувати бювети та обирають дешеві продукти, такі як пшенична крупа та капуста. Одяг купують рідко, а коли купують, вважають за краще зберегти його на довгі роки:

"Але, як би важко, на здоров'я економити не можна. З пенсії доводиться відкладати хоча б 200 гривень, щоб можна було купити ліки."

Популярні новини зараз
Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних" "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Пенсіонери
Пенсіонери

Віталій зізнається, що економить де тільки можна, особливо на комунальних послугах. Він включає бойлер тільки вночі та використовує воду ефективно при миття посуду:

"Посуд ми миємо правильно: жирні тарілки ставимо вниз, тепла вода все змиє, і вони на 90% вже чисті виходять."

Але коли справа стосується здоров'я, економія недоречна: він мусить отримувати медичну допомогу, незважаючи на витрати.

Ольга зазначає, що тепер їй доводиться відмовляти собі у багатьох речах, які вона могла дозволити собі раніше. Вона намагається не витрачати багато електроенергії, але переймається тим, що будь-який приріст у пенсії відразу компенсується підвищенням тарифів на комунальні послуги.

пенсіонери
пенсіонери

Борис, військовий пенсіонер, розповів, що економить, але не так сильно, як цивільні пенсіонери. Він уникає зайвих витрат на цигарки та алкоголь, але не заощаджує на своїй родині.

Світлана змушена скорочувати витрати на світло та воду. Вона визнає, що їй не вистачає грошей на ліки, особливо на ті, що рекомендуються лікарями, і трапляються лише дорожче:

"Якщо я економитиму на ліках, я просто помру. Доводиться купувати дорогі препарати, а "Доступні ліки" не працюють: вони руйнують підшлункову, через рік на них люди просто вмирають. Я як колишній медпрацівник цю технологію знаю."

Крім того, Знай.ua повідомляв, на потіху животу: АТБ знижує ціни на м'ясо, яйця, та багато іншого

Вам буде цікаво дізнатися, немає субсидії – не засмучуйтесь: є спосіб віддавати за комуналку менше