В Україні активно обговорюються зміни у пенсійній системі та підтримці Світового банку найбільш уразливих верств населення. Сьогодні ми розкриємо деталі нової реформи та розповімо, наскільки зросте середня зарплата українців.

Про нові зміни стало відомо завдяки Меморандуму, проведеному Міжнародним валютним фондом.

Світовий банк, UA.News
Світовий банк, UA.News

Які зміни плануються?

1. Влада планує створити нову концепцію для поліпшення пенсійної системи, включаючи можливе запровадження другого рівня пенсійної схеми. Проте будь-які зміни, спрямовані на збільшення видатків на пенсії, мають бути ретельно вивчені, щоб зрозуміти, як вони вплинуть на бюджет та боргову стабільність.

2. Влада прагне уникнути запровадження нових особливих пенсій або пільг, а також збільшення фінансової допомоги або змін, які можуть знизити пенсійний вік.

Популярні новини зараз
Час збирати валізи і повертатись: серед поляків зростає невдоволення через підтримку українських біженців Українці можуть залишитися без газу через борги сусідів: газовики відключають майже цілі під'їзди Мізерні пенсії стануть ще меншими: у кого ПФУ може забрати частину виплат В Україні готують пенсійну реформу – старенькі мають зрадіти новим виплатам
Показати ще

Пенсійна реформа в Україні 2019
Пенсійна реформа в Україні 2019

3. Вони також працюють над посиленням адресної допомоги для найбільш уразливих груп населення, можливо, поєднуючи різні програми допомоги з урахуванням індивідуальних потреб одержувачів.

4. Паралельно з цим, вищі чини України вже підписали оновлений меморандум із Міжнародним валютним фондом, який включає добровільні зобов'язання влади країни здійснити певні кроки для реформи пенсійної системи та соціальної підтримки.

зарплати українців
зарплати українців

Середня номінальна зарплата в Україні також очікує свого зростання. Прогнозується, що в ці та наступні роки вона збільшуватиметься. Однак, щоб оцінити це зростання, потрібно враховувати також рівень інфляції, який, за прогнозами, знижуватиметься в майбутньому.

Як зросте зарплата?

  • 2024 року очікується зростання на 16,9%.
  • 2025 року прогнозується збільшення на 15,9%.
  • 2026 року прогнозується збільшення на 13,3%.
  • 2027 року прогнозується збільшення на 10,5%.