Один клієнт "Нової пошти" поставив питання на юридичному порталі про те, наскільки законною є вимога сканувати паспорт з оригінальним підписом для верифікації. Відповідь юриста на це питання виявилася несподіваною для багатьох.

Він стверджує, що вимога "Нової пошти" цілком законна. Проте суть законності стала ясною лише після роз'яснення.

"Нова Пошта". Фото: скрін youtube
"Нова Пошта". Фото: скрін youtube

Виявилось, що "Нова пошта" сканує паспорт не для себе, а для свого фінансового партнера – ТОВ "ПОСТ ФІНАНС", що є суб'єктом фінансового моніторингу.

Юрист зазначив, що такий процес, по суті, порушує закон, а саме Статтю 182 КК, яка регулює незаконний збір, зберігання, використання та розповсюдження конфіденційної інформації про особу. Відповідно до цієї статті, за подібні порушення передбачено штрафи чи інші заходи покарання.

Популярні новини зараз
Абоненти Vodafone платитимуть більше: оператор зробив новий "тарифний сюрприз" Щоб розраховувати на субсидію потрібно заплатити: яка остаточна сума За шкалою від 1 до 12 – все катастрофічно погано: українців закликали роками терпіти відключення Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

цифровий паспорт в додатку "Дія"
цифровий паспорт в додатку "Дія"

Таким чином, необґрунтована вимога видається цілком законною, але тільки за умови, що сканування паспортів відбувається не для "Нової пошти" як оператора поштових послуг, а для її фінансового партнера – "ПОСТ ФІНАНС", який здійснює фінансовий моніторинг.

Це тільки підтвердило той факт, що в подібних випадках варто знати свої права та уточнювати в операторів, для яких цілей їм потрібні ваші документи.

Також наш портал інформував, товар може застрягти: українці страждають через зраду поляків

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що фінансові проблеми більше не перешкода: "Нова пошта" пропонує "Посилання в кредит"

Крім того, Знай.ua повідомляв, навіть не намагайтеся: "Нова пошта" пояснила важливий нюанс