Незважаючи на складну обстановку через війну, українські пенсіонери продовжують отримувати свої пенсії. Проте, більшість із них опиняються у скрутному матеріальному становищі.

За даними Пенсійного фонду, близько третини українських пенсіонерів одержують щомісячні виплати, розмір яких не перевищує 3 тисячі гривень.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Але є низка пільг, на які можуть претендувати пенсіонери в Україні. Маючи відповідне посвідчення, вони мають право на безкоштовний проїзд у громадському наземному транспорті, за винятком таксі.

Також їм доступний безкоштовний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення, незалежно від їхнього місця проживання.

Популярні новини зараз
За чоловіків візьмуться спецкомісії: кого перевірять відразу Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити Щоб розраховувати на субсидію потрібно заплатити: яка остаточна сума Продати земельний пай може не вийти: які умови ставлять українцям
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Пенсіонери також можуть отримати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього їм потрібно звернутися до соціальних служб та надати відповідні документи, такі як заява та декларація про доходи.

Важливо відзначити, що для пенсіонерів також передбачено безкоштовну юридичну допомогу, яка може бути повністю або частково фінансована з державного бюджету. Вони також мають право безкоштовно паркувати транспортні засоби.

Крім того, згідно із законодавством України, пенсіонерів звільнено від сплати земельного податку, що також є полегшенням для них.

Крім того, Знай.ua повідомляв, 4000 гривень чи 50% знижки на комуналку: хто з українців отримає допомогу

Також наш портал інформував, що тепер не проблема: українцям спростять отримання субсидій, але з одним нюансом

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що платити можна на чверть менше: як отримати знижку на комунальні послуги