Фінансові труднощі в енергетичному секторі України не викликають сумнівів, і для відновлення зруйнованої техніки та її захисту залучаються всі можливі ресурси від внутрішніх запасів до міжнародної допомоги.

Ситуація, що склалася, змусила уряд прийняти рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1,68 грн кВт год до 2,64 грн кВт год.

Платіжка за електроенергію, кадр з відео
Платіжка за електроенергію, кадр з відео

Пішли вони на пето намагаючись хоч якось покрити борги та забезпечити компенсацію для "Енергоатому" та "Укргідроенерго", повідомляє джерело.

Але ось проблема: тариф для населення був у кілька разів нижчий, ніж ринкова вартість електроенергії. І на цій різниці розпочалася справжня афера.

Популярні новини зараз
Заженуть у борги, а ви й знати не будете: клієнти Ощадбанку скаржаться на списання коштів Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів "Київводоканал" дав споживачам кілька тижнів: якщо встановлено лічильник, зробіть це У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

АЕС, опалення, електроенергія // фото Getty Images
АЕС, опалення, електроенергія // фото Getty Images

Підприємці вирішили зіграти на цьому розриві. Підключилися до мереж, видаючи себе за звичайних домовласників. Таким чином отримували пільгові тарифи.

Навіщо страждати від дорогих рахунків, якщо можна скористатися "будинковими" тарифами?

НКРЕКУ в цей момент явно десь була відсутня, бо такі схеми існували роками.

Тільки цього року під час перевірок було виявлено численні випадки підключення підприємств за "побутовими" тарифами.

Брак електроенергії. Фото: YouTube
Брак електроенергії. Фото: YouTube

Як кажуть експерти, загальна шкода для держави може вважатися багатомільярдною.

Найцікавіше, що у цій історії беруть участь як державні, так і приватні обленерго. Представники цих компаній, отримавши свої "відкати", не надто заморочуються з приводу легітимності таких схем.

Поки правоохоронці борються з цією аферою, регулятори не виявляють особливого ентузіазму вносити зміни та закривати прогалини.

У результаті держава втрачає кругленьку суму, обленерго скаржаться на своє матеріальне становище та вимагають більше грошей, наполягаючи на підвищенні тарифів для простого народу.

Крім того, наш портал повідомляв, нові тарифи набули чинності: для кого платіжки стануть ще більшим тягарем

Постачальники вже оголосили тарифи на доставку газу в березні