Якщо вас спіткало поранення на фронті, важливо знати про можливі фінансові компенсації. Давайте розглянемо види виплат, які доступні українським військовослужбовцям у разі поранення та умови для їх отримання.

Перш за все варто відзначити, що вам зберігається право на грошове забезпечення в період лікування.

Поранений військовий, фото aa.com.tr
Поранений військовий, фото aa.com.tr

Для цього, рекомендує адвокат Олександр Головченко, потрібно підтримувати зв'язок із командиром, щоб запобігти можливим затримкам у виплатах.

При тривалому лікуванні понад чотири місяці потрібно повідомити військову частину та надати відповідні документи, такі як довідка з медичного закладу та рішення Військово-лікарської комісії.

Популярні новини зараз
Обережно – це струм: українців попередили, що заборонено підключати до генераторів Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

У разі отримання поранення та/або бойової травми, пов'язаної із захистом України, державою передбачено додаткову винагороду у розмірі до 100 000 гривень на місяць.

Медики з пораненим співають гімн України. Фото: скриншот Facebook
Медики з пораненим співають гімн України. Фото: скриншот Facebook

Ця сума виплачується під час стаціонарного лікування та у період відпустки для лікування при тяжких пораненнях.

Ступінь поранення має бути визначений ВВК, а підставами для виплати є довідка про обставини травми та відповідність критеріям:

  • зв'язок травми із захистом Батьківщини,
  • перебування у засобах індивідуального захисту,
  • відсутність кримінального правопорушення чи вживання алкоголю чи наркотиків.

У разі відсутності винагороди під час поранення, слід написати рапорт командиру та додати копію довідки про поранення.