У першому місяці 2024 року ціни на сільськогосподарські землі в Україні різко піднялися та стали предметом обговорення у суспільстві

Згідно з дослідженням, яке провели KSE Агроцентр разом із Програмою USAID АГРО, середня вартість гектара землі за січень зросла на 13,3% і досягла позначки 41,9 тисяч гривень.

Земля. Фото: Youtube
Земля. Фото: Youtube

Порівняно з груднем 2023 року тоді ціна становила 37 тисяч гривень за гектар. Зростання цін також торкнулося товарних земель – вони подорожчали на 7,8% і встановилися на позначці 42,4 тисячі гривень за гектар.

Аналітики виділяють кілька факторів, що сприяли цьому зльоту.

Популярні новини зараз
Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Якщо ставите сумку на підлогу, потім не дивуйтеся: прикмети, які врятують вас від нещасть Шкоди більше, ніж користі: лікарі пояснили, чому не варто щодня вживати супи Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список
Показати ще

Насамперед це відкриття ринку земель для юридичних осіб, що збільшило попит. Також на зростання цін вплинула індексація нормативної грошової оцінки за 2023 рік.

реєстрація землі, скріншот з відео
реєстрація землі, скріншот з відео

Цікаво, що найвищі ціни зафіксовані в Івано-Франківській області, там вони сягають 83,9 тисяч гривень за гектар. Однак, незважаючи на зростання цін, обсяги земельного ринку скоротилися: кількість транзакцій зменшилась на 25,3%, а площа земель у обігу скоротилася на 29,3%.

Аналітики стверджують, що це явище характерне для початку року, і воно потребує додаткового вивчення та аналізу.

Крім того, Знай.ua повідомляв, 6 або 150 тисяч гривень: українцям нагадали про "весняні штрафи"

Також наш портал інформував, не бачили і ніколи не зможете: найбільші тварини на Землі перестали розмножуватися

Варто нагадати, про станете без урожаю: городникам нагадали, як правильно поливати розсаду