Власникам житлової нерухомості в Україні варто підготуватися до сплати податку на "зайві" квадратні метри у 2024 році. Згідно з новими правилами, кожен додатковий квадратний метр коштуватиме 100,5 грн.

Це збільшення пов'язане із залежністю розміру податку від мінімальної заробітної плати, повідомляє джерело.

Сплата податків, скріншот: YouTube
Сплата податків, скріншот: YouTube

Ставка податку розраховується місцевою владою, і вона може сягати 1,5% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр.

Такі зміни стосуватимуться власників квартир та будинків, які перевищують 60 та 120 квадратних метрів відповідно.

Популярні новини зараз
"Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток В Україні пенсії рахуватимуть за однією формулою: у кого виплати будуть більше 10 тисяч З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію Подорожчає одна з критично важливих комунальних послуг: який тариф хочуть встановити
Показати ще

Розмір податку розраховується тільки на надлишкові квадратні метри, і якщо, наприклад, у вас є будинок на 125 квадратних метрах, ви платитимете податок тільки за 5 зайвих метрів.

Податки / фото: Freepik
Податки / фото: Freepik

Власникам житла, що відповідає встановленим нормам, і тим, у кого нерухомість розташована в зонах бойових дій або тимчасово окупованих територіях, не потрібно сплачувати цей податок. Також надається звільнення податку для тих, хто не може використовувати своє житло через військові дії.

Для точного розрахунку розміру податку на конкретне житло рекомендуємо скористатися калькулятором на офіційному податковому сайті.

До речі, затримка зі сплатою понад 30 днів спричинить збільшення податку на 10%, а понад місяць – на 20%.

Нагадаємо, керівника податкової, якого звільнили за хабар, повернули на посаду: "Як у комп'ютерній грі - перероджуєшся заново"

Раніше ми писали про те, що для українців готують одразу 2 масштабні зміни: чого чекати вже у квітні