В українському пенсійному законодавстві передбачено низку винятків та пільгових умов для окремих категорій громадян.

Деякі особи мають право вийти на заслужений відпочинок достроково до настання загальновстановленого пенсійного віку. Список таких пільговиків чітко визначено у профільних законодавчих актах. Йдеться не про звичайну вислугу років, а про спеціальні життєві обставини чи стан здоров'я, які дозволяють оформити пенсію позачергово.

Пенсіонерки. Фото: скрін youtube
Пенсіонерки. Фото: скрін youtube

Це стосується осіб з рідкісними вродженими вадами (гіпофізарним нанізмом, диспропорційним карликовим зростанням), людей з інвалідністю зору I групи, абсолютно незрячих та осіб з інвалідністю з дитинства I групи.

Крім того, військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, тих, хто має офіційний статус учасника бойових дій, або ті, хто отримав інвалідність внаслідок війни.

Популярні новини зараз
"Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

До цього списку входять ще й члени сімей загиблих ветеранів війни (дружини/чоловіка), діти-інваліди з дитинства та батьки, яким приписано статус сімей загиблих ветеранів. Матері-героїні, які народили п'ятьох і більше дітей, і виховували їх щонайменше до 6-річного віку; матері дітей-інвалідів та тяжкохворих малюків.

Працівники, звільнені з ініціативи роботодавця через зміни організації виробництва.

Пенсіонерки. Фото: скрін youtube
Пенсіонерки. Фото: скрін youtube

Щоб оформити пенсію "поза чергою", майбутньому пенсіонеру необхідно звернутися до відповідних органів соцзабезпечення з вичерпним пакетом документів. До стандартного списку входять: заява, паспорт та її копія, документи для підтвердження стажу (трудова книжка, спецдовідка), реєстраційний код платника податків, довідка про доходи.

Нагадаємо, вже з 1 березня: що зміниться для українців

Як повідомляв "Знай.ua", мало платять - отримаєш субсидію: хто з українців "гідний" допомоги на комуналку

Знай.ua писав, ПФУ гроші перерахував - банк розводить руками: клієнтка "Привату" залишилася без місячної пенсії