В українському пенсійному законодавстві передбачено низку винятків та пільгових умов для окремих категорій громадян.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДеякі особи мають право вийти на заслужений відпочинок достроково до настання загальновстановленого пенсійного віку. Список таких пільговиків чітко визначено у профільних законодавчих актах. Йдеться не про звичайну вислугу років, а про спеціальні життєві обставини чи стан здоров'я, які дозволяють оформити пенсію позачергово.
Це стосується осіб з рідкісними вродженими вадами (гіпофізарним нанізмом, диспропорційним карликовим зростанням), людей з інвалідністю зору I групи, абсолютно незрячих та осіб з інвалідністю з дитинства I групи.
Крім того, військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, тих, хто має офіційний статус учасника бойових дій, або ті, хто отримав інвалідність внаслідок війни.
До цього списку входять ще й члени сімей загиблих ветеранів війни (дружини/чоловіка), діти-інваліди з дитинства та батьки, яким приписано статус сімей загиблих ветеранів. Матері-героїні, які народили п'ятьох і більше дітей, і виховували їх щонайменше до 6-річного віку; матері дітей-інвалідів та тяжкохворих малюків.
Працівники, звільнені з ініціативи роботодавця через зміни організації виробництва.
Щоб оформити пенсію "поза чергою", майбутньому пенсіонеру необхідно звернутися до відповідних органів соцзабезпечення з вичерпним пакетом документів. До стандартного списку входять: заява, паспорт та її копія, документи для підтвердження стажу (трудова книжка, спецдовідка), реєстраційний код платника податків, довідка про доходи.
Нагадаємо, вже з 1 березня: що зміниться для українців
Як повідомляв "Знай.ua", мало платять - отримаєш субсидію: хто з українців "гідний" допомоги на комуналку
Знай.ua писав, ПФУ гроші перерахував - банк розводить руками: клієнтка "Привату" залишилася без місячної пенсії