В умовах війни та дефіциті коштів особливо гостро стоїть питання соціальних виплат для громадян України. В інтерв'ю Укрінформ народний депутат та голова комітету ВР у питаннях розвитку економіки Дмитро Наталуха розповів, яких змін варто очікувати у соціальній сфері.

За його словами, в сучасних реаліях, де спостерігається дефіцит коштів, система виплати соцдопомоги повинна бути змінена. А власне обсяги повинні зменшитись.

Соцвиплати. Фото: скрін youtube
Соцвиплати. Фото: скрін youtube

Думка народного обранця така: якщо держава надає соціальні послуги, то деякі повинні бути скорочені. В Україні повинна бути створена система, яка буде досить збалансована, щоб можна було адаптувати її під сучасні реалії, а не ситуацію в 80-90х роках.

"І, мені здається, в умовах і дефіциту бюджету, і зниження допомоги ми, напевно, будемо переглядати це" – повідомив нардеп.

Популярні новини зараз
Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Також він висловив думку, що зменшення саме соціальних гарантій може викликати у суспільства незадоволення, хоча, за його думкою, це є "радянським спадком" та суперечить нашій Конституції.

соцвиплати
соцвиплати

"Це радянський спадок. Він закарбувався у Конституції, на жаль, де чорним по білому написано, що Україна – це соціальна держава, і купа соціальних гарантій. Перше, що нам розкажуть з вами, – що ми діємо неконституційно, забираючи соціальні права громадян", – розповів Наталуха.

Чи будуть ці зміни втілені в життя, поки що невідомо. Але за словами міністерки соціальної політики Жолнович, соціальні виплати та пенсії, навіть в умовах недостатньої допомоги західних партнерів будуть виплачуватись.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, мільйони на рахунках, а "сидять" на субсидіях: скільки українські нардепи отримують за оренду житла

Раніше наш портал інформував, зубну пасту, труси та холодильник - не заберуть: які речі українців можуть опинитися під арештом

Також портал Знай повідомляв, українцям допоможуть виправити матеріальне становище: кому виплатять від 2 до 30 тисяч гривень