Сергій Коробкін розповів про те, куди зникають пенсії тих, хто не дожив до заслуженого відпочинку чи пішов із життя у перші роки після виходу на пенсію.

Ця система, за його словами, є своєрідною фінансовою пірамідою, де кожен працюючий вкладає свої кошти, а пенсії отримують ті, хто доживає до цього моменту.

Пенсіонер / фото: Pixabay
Пенсіонер / фото: Pixabay

У контексті української системи це означає, що податки, які утримуються у молодих працюючих, використовуються для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам.

"Якщо ти не дожив до пенсії, то гроші залишаться в бюджеті. Як це не звучить цинічно, але можна сказати, що людина не скористалася своїм правом на пенсію. Принаймні так держава напевно трактує цю ситуацію", — каже Сергій.

Популярні новини зараз
Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

За його словами, внесків на задоволення всіх пенсійних вимог не вистачає. Страхові не покривають щомісячних потреб для 10 мільйонів пенсіонерів, що призводить до дефіциту в бюджеті Пенсійного фонду.

пенсіонери в Україні, фото Pxhere
пенсіонери в Україні, фото Pxhere

А він, своєю чергою, компенсує його із загального бюджету зі своїм власним дефіцитом.

Чи є можливість сім'ї загиблого продовжувати отримувати його накопичену пенсію?

"Частина солідарної пенсії людина повинна отримувати із загального бюджету, а накопичувальну частину пенсії з персонального рахунку. І зазвичай накопичувальна система передбачає, що у разі смерті людини гроші, накопичені на його персональному рахунку, можуть передаватися у спадок. На сьогоднішній день цю норму не прийнято, хоча законопроект у Верховній Раді перебуває вже не один рік. Навіть якщо цю систему запровадять, то теоретично результати відчують лише майбутнє покоління", — відповідає експерт.

Також наш портал повідомляв, небагато , але приємно: пенсіонери можуть отримати 570 грн до виплат

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що у країни зарплати шокували навіть штучний інтелект: вище бідності, але не комфортно

Вам буде цікаво дізнатися, чекатимете ще довше – про гроші і не мрійте: Пенсійний фонд закликав зробити це вже зараз