Пенсіонерам можуть заблокувати виплати під час повторного працевлаштування. Хто і за яких умов може залишитися без пенсії, зазначено у законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсійний фонд може тимчасово обмежити надання виплат деяким категоріям українців. Наприклад, якщо людина вийшла на пенсію за вислугою років, а потім повторно працевлаштувалась, то пенсійна виплата може бути заблокована.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Важливо відзначити, що обмеження буде застосовано лише у тому випадку, коли людина повернулася до роботи, яка дає право на пенсію за вислугою років. Якщо пенсіонер обрав іншу діяльність, нарахування пенсійних виплат не припиняється.

Крім того, ПФУ може обмежити виплати й з інших причин, наприклад:

Популярні новини зараз
Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще
  • якщо пенсіонер надав дані, які не є дійсними;
  • пенсіонер протягом 6 місяців не користується виплатами;
  • зміна особистих даних, про які пенсіонер не попередив ПФУ.

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Варто нагадати, що вже за кілька тижнів в Україні відбудеться масштабна індексація пенсій, під яку підпадають мільйони пенсіонерів. Попередній відсоток підвищення - 13%, але точніші дані оприлюднять наприкінці лютого.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонери можуть досягти збільшення виплат: з якими довідками слід звернутися до ПФУ.

Також наш портал інформував, пенсіонерам нараховують солідну надбавку: плюс 50% від прожиткового мінімуму.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, чому однакові стаж та зарплата призводять до різних пенсій: експерт пролив світло на хвилююче питання.