Частина українців може подорожувати по Україні потягами "Укрзалізниці" безкоштовно. В деяких випадках квиток можна отримати не задарма, а за символічну плату.

Про це йдеться на сайті "УЗ".

Зокрема, право на безкоштовний проїзд мають діти до 6 років під час подорожі з дорослими у випадку, якщо дитина не займає окреме місце.

Укрзалізниця, вокзал, потяг, фото: Знай.ua
Укрзалізниця, вокзал, потяг, фото: Знай.ua

Брати окремий квиток у такому випадку необов'язково, однак при посадці необхідно показати свідоцтво про народження та паспорт.

Популярні новини зараз
Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Готуйтесь до блокування рахунків: кого позбавляють зарплати та пенсій Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК
Показати ще

Діти віком від 6 до 14 років мають право на знижку у розмірі 25% від вартості квитка у поїздах Україною. Однак вони можуть подорожувати лише у супроводі дорослих. Квиток при цьому купувати потрібно обов'язково, а при посадці необхідно показати документи дитини.

Що стосується іноземних поїздів, які проїжджають територією України, то право на знижку дають дітям віком від 5 до 10 років.

Потяг, фото Укрзалізниця
Потяг, фото Укрзалізниця

Один раз на рік туди та назад діє 50% знижка на квитки для батьків чи подружжя військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, отриманого під час захисту колишнього СРСР, або під час виконання інших обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, або безкоштовний проїзд раз на два роки на міжнародних рейсах до країн СНД.

Безкоштовний проїзд щорічно (туди й назад) на внутрішніх рейсах мають особи з інвалідністю внаслідок війни І чи II груп. 50% знижки в період з 1 жовтня до 15 травня на внутрішні рейси.

Особи з інвалідністю внаслідок війни III групи – безкоштовний проїзд 1 раз на два роки (туди та назад) або проїзд 1 раз на рік зі знижкою 50% на внутрішніх рейсах.

Укрзалізниця. Фото з телеграм-каналу Укрзалізниці
Укрзалізниця. Фото з телеграм-каналу Укрзалізниці

Учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд 1 раз на два роки (туди та назад) або проїзд 1 раз на рік зі знижкою 50% на внутрішніх рейсах.

Батьки військовослужбовців, які загинули, померли або зникли безвісти під час проходження військової служби – безкоштовний проїзд 1 раз на два роки (туди та назад) або проїзд 1 раз на рік зі знижкою 50% на внутрішніх рейсах.

Для учнів та студентів на всіх внутрішніх поїздах діє знижка у розмірі 50%. Це стосується плацкарту, вагонів 2 та 3 категорії та всіх регіональних поїздів.

Нагадаємо, українцям будуть видавати пільгові картки для безкоштовного проїзду в міському транспорті: хто отримає

Як повідомляв "Знай.uа", кучугури снігу в тамбурі та лід на вікнах: школярі отримали переохолодження після подорожі "Укрзалізницею"

Знай.ua писав, а поїзд уже поїхав, поки в укритті сиділи: як розбиратися з Укрзалізницею, якщо не встигли на потяг через тривогу