Енергетична криза в Україні продовжується. Щоб утримати енергосистему на плаву, доведеться йти на болючі заходи, на думку нардепа Сергія Нагорняка.

Зокрема він заявляє, що тариф на електроенергію для населення може зрости вдвічі – до 6 гривень. Це спричинить шок для багатьох українців. Адже зараз вони платять лише 2,64 грн за кіловат. Проте реальна ринкова вартість становить 5-6 гривень без урахування доставки та податків. Тобто державні компанії фактично дотують кожну кіловат-годину для населення "з власної кишені".

Відключення електроенергії. Фото: скрін youtube
Відключення електроенергії. Фото: скрін youtube

Чому так не може тривати вічно? По-перше, енергокомпанії збиткові, а отже, не можуть оновлювати та розвивати інфраструктуру. А по-друге, штучно занижені тарифи стимулюють перевитрату електрики, що лише посилює дефіцит.

"Держава разом із нашими партнерами має в такому разі підставити плече людям! Але ми повинні розуміти, що держава не може дотувати всіх без винятку", - зазначає Нагорняк.

Популярні новини зараз
ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Вкрай важливо зберегти субсидії та пільги для незахищених верств населення.

Електроенергія Фото: скрін youtube
Електроенергія Фото: скрін youtube

Завищені тарифи дозволять енергокомпаніям нарешті розпочати масштабне оновлення потужностей, що генерують. Зокрема, йдеться про добудову нових блоків на атомних та гідроелектростанціях.

Нагадаємо, відключать світло за чужі борги: на споживачів чекає серйозне випробування

Як повідомляв "Знай.ua", деяким українцям відстрочать підвищення тарифу на воду: кому пощастило

Знай.ua писав, по 500 гривень щомісяця: хто з українців отримає компенсацію на оплату комуналки