В Україні помітно збільшується кількість випадків отруєння людей чадним газом та продуктами горіння, підтверджена даними служби швидкої медичної допомоги. З 1 грудня 2023 року по 15 січня 2024 року було зафіксовано 103 випадки отруєння димом, внаслідок яких загинуло 9 осіб.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБільшість трагедій пов'язані з пожежами, спричиненими порушеннями правил експлуатації печей та обігрівачів, повідомляє МОЗ.
У своїх рекомендаціях ДСНС України спільно з МОЗ акцентують увагу українців на ризиках, пов'язаних з використанням обладнання, і застерігають про можливі наслідки отруєння чадним газом.
Чадний газ не має запаху і абсолютно невідчутного для людини, проте вже невелика концентрація цієї речовини може мати серйозний вплив на організм і навіть призвести до смерті.
Симптоми отруєння можуть включати головний біль, нудоту, прискорене дихання, слабкість, відчуття втоми та запаморочення.
У разі підозри на отруєння чадним газом необхідно негайно вжити заходів.
Важливо:
- вимкнути всі газові прилади (крім електричних),
- відкрити вікна,
- винести постраждалих на свіже повітря,
- і викликати екстрену допомогу (ДСНС - 101 або 112, аварійна газова служба - 104, швидка допомога - 103).
Профілактичні заходи включають регулярну перевірку та обслуговування газового обладнання, вентиляційних систем і димоходів, а також використання детекторів чадного газу для своєчасного визначення його концентрації в повітрі.
Необхідно також дотримуватись правил безпеки при використанні портативних бензинових генераторів, газових обігрівачів, газових водонагрівачів, камінів та інших приладів, що виділяють чадний газ.
Бережіть своє життя та життя близьких, стежте за станом обладнання та дотримуйтесь правил безпеки в будинку!
Раніше ми писали перевірте зараз, врятуйте завтра: важливо контролювати ці пристрої
Крім того, Знай.ua повідомляв, газовики терміново звернулися до українців: треба знати кожному
Також вам варто дізнатися, зверніть увагу на конфорку: газовики негайно попередили українців