Сьогодні у православ'ї День Анісії Солунської. Інші назви свята: "Анісья", "День Анісії Шлуночниці", "Порізуха", "Анісії зимові".

Свято 30 грудня за старим стилем - день пам'яті пророка Даниїла, а також Ананія, Назарія та Мисаїла.

Анісія жила в 3-му столітті в Греції в місті Солунія і виховувалась багатою християнською сім'єю. Проте дівчина рано стала сиротою та здобула багатства у спадок. Це були важкі часи для християн, правив імператор Максиміан, який проводив гоніння на християн, за його наказом віруючих не лише переслідували, а й катували та стратили. Знаючи, що багатим не місце в Царстві небесному, Анісія вирішила роздати всі свої гроші, а рабів відпустила на волю. Сама ж дівчина займалася тим, що допомагала жебракам, християнам та сиротам, які були у в'язницях. Вона померла смертю мучениці.

Популярні новини зараз
Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається" Боржникам за комуналку приготували болісне випробування: юрист розповів, до чого готуватися Землю накрила потужна магнітна буря, як встояти на ногах Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти
Показати ще

У цей день був звичай різати свиней, тому варили кирку і особливу увагу приділяли шлунку. Тому Аніссі дали прізвисько Шлуночниця. Перед вживанням в їжу на нутрощах ворожили: так гладка і рівна селезінка могла пророкувати сувору зиму, а порожній шлунок віщував довгі холоди. Шлунки готували за декількома традиційними рецептами і називали їх часто кендюхами. Основною начинкою була грудинка, сіль, цибуля, а потім все це смажилося на вогні. Любили варений шлунок та фарширований (але його вже наповнювали м'ясом з голови свині).

А також цей день припадав на розпал святок, тому багато традицій обох свят перемішалися. Для чоловіків була особлива гра – зимове полювання на кабана. Кабанчика, якщо вдавалося вловити, несли на рогатинах до села і демонстрували усі мешканцям. Після цього дівчата готували святкові страви.

Цього дня є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

  • відмовляти у допомозі;
  • сваритися, кривдити інших;
  • шити, в'язати, займатися рукоділлям.

За народними прикметами цього дня не варто піднімати втрачені кимось речі та приймати подарунки від чужих людей.

Нагадаємо, що після цих слів ви будете під надійним захистом Господа: маловідома молитва, яку стоїть знати.

Раніше ми повідомляли, що часу залишилося зовсім мало: коли потрібно вбирати ялинку у 2023 році, думка психологів.