Більше сотні років тому, 28 липня 1914 року, почалася Перша світова війна. Хоч Катеринослав (Дніпро) і не був основним плацдармом для бойових дій, жителі все ж від війни постраждали. На сайті Південного методистського університету, Даллас, США, в бібліотеці виявилися скани німецького фотоальбому 1918 року, відзняті в Катеринославській губернії.

У часи Першої світової війни, коли Катеринослав тільки починав процвітати, вся губернія була перетворена в такий собі військовий табір. Німецькі війська організували кілька таборів, військових аеродромів та іншого, а жителі міст стали учасниками і жертвами війни.

Нещодавно в мережі опублікували кілька знімків, які відтворюють життя Катеринославськох губернії за часів Першої світової війни.

Військовий аеродром в П'ятихатках / фото: відкриті джерела

Центральний проспект / фото: відкриті джерела

Популярні новини зараз
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе "Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Центральний проспект / фото: відкриті джерела

Центральний проспект / фото: відкриті джерела

Правий берег Катеринослава / фото: відкриті джерела

Причал / фото: відкриті джерела

Залізничний міст / фото: відкриті джерела

Аерофотозйомка, район Робочої / фото: відкриті джерела

Потьомкінський палац / фото: відкриті джерела

Залізничний вокзал / фото: відкриті джерела

У січні 1915 року в Катеринослав завітав імператор Російської імперії Микола II. Жителі міста радо зустріли свого повелителя, що також потрапило на історичні знімки.

Зустріч Миколи II / фото: відкриті джерела

Зустріч Миколи II / фото: відкриті джерела

Прибуття імператора Миколи II в Катеринослав. Імператор Микола II, вітання жителями Катеринослава, від'їжджає в автомобілі після відвідування лазарету Катеринославського дворянства, що розташувався у приміщенні колишнього Потьомкінського палацу.

Зустріч Миколи II / фото: відкриті джерела

Нагадаємо, що українка розповіла про важкі часи і побут під час Другої світової війни.

Як повідомляв портал Знай.иа у мережі з'явилися кілька фотографій, які розповідають про культурне минуле Дніпра.

Також Знай.иа писав, що дніпрянка під час Другої світової війни врятувала життя тисячам солдатів під носом у німців.