Українці, які понесли витрати на навчання минулого року, можуть отримати частину цих коштів через податкову знижку.

Згідно з Податковим кодексом України, платник податків має право на повернення 18% вартості навчання у навчальних закладах різного рівня – від дошкільних до вищих навчальних закладів.

Щоб отримати податкову знижку, потрібно надати документальне підтвердження фактичних витрат, таких як копії квитанцій за навчання та договір із навчальним закладом.

Студенти на іспиті
Студенти на іспиті

Документи, які слід подати:

Популярні новини зараз
Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць" Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще
  • заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування компенсації;
  • копії сторінок паспорта, що підтверджують паспортні дані;
  • податкове право на майновий стан та доходи;
  • довідка про заробітну плату за звітний період, з обов'язковим включенням сум податків, що утримуються із заробітної плати та суми пільги;
  • копія договору з навчальним закладом;
  • копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) навчання;
  • документи, що підтверджують ступінь спорідненості. Наприклад, якщо за навчання платять батьки - потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік чи дружина – свідоцтво про шлюб;
  • копію облікової картки про надання реєстраційного номера платника податків.

Студенти. Фото: Youtube
Студенти. Фото: Youtube

Звертатися за податковою знижкою можуть студенти з офіційним доходом, так і члени їх сім'ї першого ступеня спорідненості.

Процедура включає подання заяви до органу Державної податкової служби за місцем обліку з необхідними документами, включаючи свідоцтва про спорідненість та відомості про податковий стан.

Сума податкової знижки зараховується на банківський рахунок заявника або надсилається поштовим переказом протягом 60 днів після подання податкової декларації.

Нагадаємо, на які спеціальності є сенс вступати: поради для абітурієнтів

Раніше ми писали про те, що до 1 вересня потрібно готуватися заздалегідь: що потрібно першокласнику

Крім того, Знай.ua повідомляв, у країни можуть безкоштовно навчитися новим професіям – як подати заявку.