У православному церковному календарі день пам'яті преподобного Петра Афонського. Інші назви свята: "Петро", "Петро рибалок", "Петро капусник", "Онуфрій Передерник", "Поворот".

12 червня завершується літнє сонцестояння. Починається спека, яка зазвичай коштує сорок днів. Огородники цього дня розсаджують останню розсаду.

Сьогодні є традиція ходити на рибалку. Перед тим, як починати ловити рибу, потрібно кинути у воду 2 монетки, 2 вуглинки та невеликий шматочок хліба. Це зробить улов набагато багатшим. Також потрібно готувати і їсти тільки рибні страви – юшка, пироги з рибою, смажена риба, печена, варена, сушена, солона.

Тим, хто має город чи поле, сьогодні останній день для посівів. Потрібно посадити розсаду капусти, до обіду сіяти усі світлі зерна, а потім – темні – гречку, наприклад. Але перед тим, як розпочати роботу, треба трохи торішнього зерна кинути птахам. Так вони наїдуться цим зерном і не викльовуватимуть посіви

Популярні новини зараз
Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Жінкам ще сьогодні бажано спекти пиріг із тушкованої капусти у вигляді риби. Дають його чоловікам на рибалку. Тому що рибалкам не можна їсти рибні страви, лов піде погано. А ось після повернення вже можна поїсти рибу.

Є ще одна прикмета щодо риби. Якщо у цей день підкласти під матрац шлюбного ложа кістки риби, яку спіймали та з'їли сьогодні, то подружжя не лаятиметься один з одним.

Ще сьогодні проводять різні обряди, щоб залучити багатство, кохання та красу. Щоб залучити багатство потрібно взяти куряче пір'я, змішати його з цукерками, зернами та монетками. Потім усе це зашивають у подушку і кажуть:

"Пірка, зернятко, монетка, цукерка, все перемішалося, щоб моє добро не зменшувалося. Цукерку з'їм, пером вкриюся, зернятко посаджу, монетку відкладу, щоб жити в багатстві і не опинитися в борговому рабстві".

На цій подушці потрібно поспати, а наступного дня все, що належить, вийняти з неї і закопати під молодим деревом. Росте дерево, росте та забезпеченість.

Спляча людина, фото: Знай.ua
Спляча людина, фото: Знай.ua

А ось для ритуалу на красу потрібна свіжа риба. Її чистять, луску заливають соняшниковою олією, а рибу смажать зі словами: «Риба без луски всім подобається, так і я хочу стати красунею. Тож тому бувати. Мої слова нікому не переказати».

Згодом рибу треба з'їсти, а кістки закопати під старим деревом. Луску закопують під молодим.

Риба на ринку
Риба на ринку

Що не можна робити 12 червня

Не можна працювати у полі у другій половині дня, інакше ризикуєте отримати сонячний удар.

Не варто рано лягати спати сьогодні, якщо хочете, щоб загадане сьогодні бажання збулося. Якщо лягти спати пізно і перед сном побажати чогось, то бажане здійсниться.

Не можна 12 червня купувати велику худобу, інакше тварини не будуть здоровими.

Батькам сьогодні не варто давати дитині спати на чужій подушці.

Нагадаємо про нові дати свят: коли у 2024 році відзначають Трійцю, Вознесіння та Різдво Івана Предтечі.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.