В Україні очікується зростання тарифів на електроенергію для домогосподарств, яке має вступити в силу з червня цього року. За словами Олега Попенка, голови Спілки споживачів комунальних послуг, рішення про підвищення вже прийнято.

Попенко говорить, що зараз уряд активно готується до того, щоб повідомити людям про майбутнє підвищення цін на електрику. Політики, чиновники та експерти вже почали пояснювати, чому це потрібно зробити. Вони кажуть, що у енергетичному секторі є багато проблем, і через це доводиться піднімати тарифи.

Лічильник / фото: Facebook
Лічильник / фото: Facebook

Наразі діючий тариф складає 2,64 гривні за кіловат-годину, і він залишиться незмінним до кінця травня. Однак, за прогнозами, з 1 червня цей тариф може зрости до приблизно 3,5 гривні за кіловат-годину. Офіційні оголошення про збільшення тарифів поки що не з'явилися, але рішення уряду вже очікується.

Це збільшення ціни на електрику значно збільшить витрати сімей. Наприклад, якщо раніше сім'я витрачала 100 кіловат-годин на місяць і платила за це 264 гривні, то після підвищення тарифу вона буде платити близько 350 гривень. Якщо сім'я витрачає 200 кіловат-годин, її щомісячний рахунок збільшиться з 528 гривень до приблизно 700 гривень.

Популярні новини зараз
Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати
Показати ще

Електролічильник. Фото: скрін youtube
Електролічильник. Фото: скрін youtube

Підвищення тарифів на електрику відбувається через кризу в енергетиці, де зросли ціни на паливо і збільшились витрати на ремонт та оновлення енергетичних систем. Уряд і енергетичні компанії кажуть, що це необхідно, щоб зберегти стабільність в секторі та гарантувати постійне постачання електрики.

Нагадаємо, знадобиться кілька хвилин: як швидко перевірити платежі та податки

Вам буде цікаво дізнатися перестанете платити півпенсії: як знизити витрати на електроенергію