Деякі українці пенсійного віку можуть отримати від держави тимчасову допомогу замість повноцінної пенсії. Про це йдеться на порталі "Дія".

Не всі українці мали змогу офіційно працювати та накопичити до старості навіть мінімальний страховий стаж. Такі особи не мають права на повноцінну пенсію, але можуть отримати від держави тимчасову допомогу.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Так, громадяни, які до 65-річного віку не набрали навіть 15 років страхового стажу, зможуть претендувати лише тимчасову соціальну допомогу як непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку.

Такі виплати не завжди гарантовані. Зазначається, що людині похилого віку можуть відмовити у наданні виплат, якщо у неї знайдуть незадекларовані доходи або виявлять, що особа здійснювала дорогі покупки.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня Українські супермаркети опустіли: яких продуктів поменшало через відключення світла Вибачте, банк безсилий: у клієнтів "Привату" зникають з карт останні гроші
Показати ще

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Розмір допомоги та необхідні документи

Розмір допомоги людям пенсійного віку без стажу дуже скромний – 2 361 гривня щомісяця. Для оформлення виплати слід звернутися до центру соціального захисту за місцем проживання.

Потрібно подати такі документи:

  • заява;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідку, що засвідчує трудовий стаж;
  • декларацію про доходи;
    відомості про стан сім'ї;
  • відомості про майновий стан.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, хоч би на хліб вистачатиме: як пенсіонерам отримати допомогу під час війни.

Також наш портал інформував, нещасні 300 гривень і тих можуть не дати: кому не світить вікова надбавка після 70 років.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, травневі бонуси: одній із категорій пенсіонерів додадуть майже 600 гривень.